brak informacji o sprawcy wypadek samochodowy w Holandii

#1 2008-12-05 20:51:28
toja456

2008-12-05

mój mąż miał ponad 2 tygodnie temu wypadek samochodowy w Holandii.pracuje tam na kontrakt.sprawcą wypadku jest Holender,ubezpieczony w firmie Allianz-Holandia,nasz samochód  ubezpieczony w Allianz-Polska.
by w Polsce zgłosić szkodę należy podać nr rejestracyjny pojazdu sprawcy i nr polisy.Holenderska policja prowadząca sprawę nie chce tych danych podać zasłaniając się ochroną danych osobowych.twierdzi,że po zakończeniu prześle protokół powypadkowy do firmy ubezpieczeniowej sprawy a ta do naszej firmy ubezp.pomijając w tym procesie nas.
1)czy policja nie może faktycznie podać podstawowych danych sprawcy KONIECZNYCH do zgłoszenia szkody w Polsce?
2)która z firma ubezpieczeniowych powinna zapewnić samochód zastępczy:sprawcy czy poszkodowanego?(mam rozbieżne informacje)
3)kto ponosi koszty parkingu(samochód po wypadku został sholowany przez policję)?
4)mąż przez utratę samochodu utracił część zarobku.w jaki sposób może dochodzić rekompensaty za utracony częściowy dochód?
4)czy może dochodzić rekompensaty za przeżyty szok(wypadek był poważny-helikopter,5 karetek pogotowia,4 wozy strażackie,policji nie szło policzyć)
5)jeśli droga służbowa obiegu dokumentów omija nas skąd będziemy wiedzieli na jakim etapie jest załatwiana sprawa?
6)jak,prawidłowo,powinna wyglądać wg.prawa holenderskiego procedura takiego postępowania odszkodowawczego?
7)policja holenderska uprzedziła nas,że na protokół powypadkowy czeka sie ok.1-2 m-cy.wg.prawa polskiego szkodę należy zgłosić w ciągu 14 dni.ale do zgłoszenia szkody potrzeba danych sprawcy,których policja nie chce ujawnić.czy za przekroczenie terminu zgłoszenia szkody firma Allianz-Polska może utrudniać lub odrzucić wniosek o odszkodowanie?
wiem,ze zadałam mnóstwo pytań,ale PROSZĘ o odpowiedz.o jakiekolwiek wskazówki,wyjaśnienia.cokolwiek !!!!!!

#2 2008-12-10 13:42:39
falenica

2008-12-03

Re: brak informacji o sprawcy wypadek samochodowy w Holandii

Powinniście się z mężem starać o rekompensatę wszelkich kosztów poniesionych w związku w tym wypadkiem. możecie się starać o zwrot kosztów leczenia męża, o zwrot utraconych dochodów, za okres w którym to mąż nie mógł pracować.Warto się starać również o zadośćuczynienie za ból i cierpienie, za szkody natury fizycznej(za np zniszczone rzeczy w samochodzie, ubranie) lub natury psychologicznej ( przeżyty szok, lęki o przyszłe zdrowie). Również koszty parkingu, czy wynajem samochodu zastępczego powinny zostać zwrócone przez ubezpieczyciela sprawcy.  Ułatwieniem w obiegu dokumentacji i domaganiu się roszczeń odszkodowawczych byłoby tutaj zwrócenie się do firm zajmujących się takimi sprawami w Holandii jak Wasza.

#3 2008-12-10 14:12:13
toja456

2008-12-05

dziekuje bardzo za informacje.
jesli nie sprawi kłopotu to proszę o odpowiedz na pytania  pkt.1,2 i 6.
i z góry dziekuję.

#4 2008-12-10 14:15:42
falenica

2008-12-03

więcej informacji bezpośrednio o wypadkach w Holandii możesz znaleźć pod linkiem http://www.campter.pl/odszkodowania-w-h … hodowy.php

#5 2008-12-10 15:37:38
toja456

2008-12-05

swoje "poszukiwania" zaczęłam od tej własnie strony.ale nie znalazłam tam odpowiedzi na moje pytania.
sugerujesz by się z nimi skontaktować?
trochę sie boję,bo to na pewno kosztuje...
może jednak ktos mi odpowie bezpłatnie?

#6 2008-12-11 15:06:48
falenica

2008-12-03

Zgodnie z tym co jest napisane na ich stronie to pobierają prowizje wyłącznie od wygranej sprawy a konsultacja jest bezpłatna  dlatego warto zadzwonić i przynajmniej poradzić  się w sprawie.

#7 2009-03-09 22:26:08
toja456

2008-12-05

może ktos mi odpowie na pytanie,czy można zezłomować samoch,ód powypadkowy gdy jeszcze nie załatwiono formalności z odszkodowaniem i bez powiadomienia o tym właściciela auta?
jaki dokument powinnam otrzymac stwierdzający to złomowanie,by wyrejestrować samochó w Polsce?

#8 2009-03-28 22:12:16
kolizja

2009-03-28

Są tez firmy w Polsce zajmujące się zgłaszaniem szkod za granica i prowadzeniem takich spraw.

#9 2014-01-15 13:31:23
DMarlaj

2014-01-15

najlepiej pomoże wyszukiwarka internetowa

#10 2014-03-03 10:00:25
Narmik11

2014-03-03

Wiesz co mi kiedyś pomogła firma - interclaims oni zajmują się uzyskiwaniem odszkodowań w Holandii. Biorą z tego co pamiętam 10 % prowizji, ale ubezpieczyciel potem to zazwyczaj zwróci.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij