wypadek z mojej winy czy bede płacił z własnej kieszeni ?

#1 2008-11-10 11:18:39
shrekszus

2008-11-10

Okolo miesiac temu mialem wypadek, stwierdzono że z mojej winy. Nie wiem co sie stalo samochod szarpnal, zjechal na sasiedni pas i zderzenie czolowe... Jechalem sam tak jak i drugi kierowca, obaj bylismy trzezwi, jechalem z przepisowa predkoscia. Mialem otwarte zlamanie golenia, bardzo powazne , a drugi kierowca obie nogi lecz zamkniete zlamania. Nie wiem co mnie teraz czeka, oba samochody nadaja sie do kasacji. Czy wszystkie zadoscuczynienia beda oplacone z mojego odszkodowania?? Co mi grozi po takim wypadku, czego moge sie spodziewac i jak najlepiej zachowac?

#2 2008-11-13 14:07:49
odszkodowanie

2008-11-13

Re: wypadek z mojej winy czy bede płacił z własnej kieszeni ?

Niestety jeżeli zostałeś uznany winnym wypadku (czy też twój pojazd) będziesz musiał ponieść koszty finansowe naprawy pojazdu poszkodowanego oraz wypłacić mu odszkodowanie za wszelkie doznane szkody. Na szczęście jest polisa OC samochodu!smile (Mam nadzieje, że ją masz ważną?) z tej polisy zostaną pokryte wszelkie roszczenia poszkodowanych. Niestety - Ty nie dostaniesz z tego grosza (chyba, że masz polisę NW ale to i tak nie pokryje Twoich strat).
Odnośnie odpowiedzialności karnej - tutaj nie jestem znawcą. Ale jeżeli poszkodowany miał obrażenia fizyczne na okres powyżej 7 dni możesz stanąć za to przed sądem.

#3 2008-12-17 17:36:01
plamciaa

2008-12-17

jeżeli masz uprawnienia do prowadzenia pojazdu oraz polise oc to wszystklie odszkodowania zostana pokryte z OC natomiast jezeli nie było polisy lub nie masz uprawnień to w tym przypadku obowiązuje Cie regres czyli sam musisz poniesc koszty odszkodowania. co do zadoscuczynienia to poszkodowany tamtego pojazdu musiałby wnieść sprawe w sadzie o zadośćuczynienie z powództwa cywilnego.

#4 2008-12-17 17:45:13
bochenek

2008-11-30

Jesli chodzi o odszkodowanie, to juz poprzednicy sie wypowiedzieli, odbedzie sie to z Twojej polisy OC, jesli ją masz oczywiśćie.
NAtomiast jeśli kierowca drugiego samochodu odniosl obrazenia, ktore beda zakwalifikowane jako "powyzej 7 dni", to czeka Cie rowniez odpowiedzialnosc karna. Generalnie w gre wchodza dwa artykuly kodeksu karnego : Art. 177 i 157. Tam sobie mozesz zobaczyc grazace konsekwencje.
Na pocieszenie dodam, ze skoro byles trzezwy i dowiedziesz, ze nie bylo w tym winy umyslnej i ze sie starales jak mogles uniknac niechybnej kolizji, to mozesz sie spodziewac w najgorszym razie wyroku w zawieszeniu:)
Znaczy sie za kratki na pewno nie trafisz:)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij