Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij

odszkodowanie za wypadek w domu

#1 2008-10-08 20:38:03
agnieszka2101

Użytkownik

2008-09-16

Witam, mam takie pytanie i proszę o rozwianie moich wątpliwości - parę dni temu, szykując się do pracy, potknęłam się we własnym mieszkaniu wink i złamałam dwa palce lewej stopy. Pracuję na pełen etat, na umowę na czas nieokreślony, w "budżetówce". Lekarz na pogotowiu powiedział mi, żebym zachowała zwolnienie, zdjęcie rtg itd., bo będą mi potrzebne do uzyskania odszkodowania. Czy jeśli jednak wypadek miał miejsce w domu, przed pracą (i nie 'w drodze do pracy') to przysługuje mi odszkodowanie z ubezpieczenia w ramach pracy?? Nie mam wykupionego ubezpieczenia indywidualnego.. (wcześniej, na studiach miałam kartę ISIC, ale po studiach zaczęłam pracę i już tak jakoś niestety nie pomyślałam o dodatkowym ubezpieczeniu). Z góry bardzo dziękuję za pomoc

#2 2008-11-17 20:23:00
odszkodowanie

Użytkownik

2008-11-13

Re: odszkodowanie za wypadek w domu

nie jestem specjalistą od ubezpieczeń pracowniczych NW (może Ewania - specjalistka od bhp boś wie, albo bhapówka?) ale wydaje mi się, że mogą nie obejmować tego typu wydarzeń w domu. Choć mówię mam wątpliwość bo wiem, że jak studenci łamią nogi gdzieś na dyskotekach to im wypłacają z ubezpieczeń "uczelnianych" NW. Więc musisz poszukać albo zapytaj Ewani:)