Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij

Zwichniete, połamane zęby- siekacze

#1 2008-10-03 16:14:01
zoneeurope

Użytkownik

2008-10-03

Witaj
Mam standardowe ubezpieczenie w PZU "od smierci" i wypadku na dziesiec tysiecy złotych gdybym puknął w kalendarz po jakims wypadku to rodzina dostanie te dziesiec.

Miałem wypadek i mam zwichniete i połamane trzy przednie, górne, srodkowe zęby, mam teraz szyne na nich itp. przypuszczalny czas leczenia to 6 miesiecy, o ranach na twarzy czy rekach nawet nie bede wspominał bo przy bólu zębów i dziąseł, te rany są praktycznie bezbolesne.

Czy moge (i czy ma to sens-kwotowy) starac się o jakies pokrycie kosztów leczenia od PZU?
Musze leczyc je prywatnie bo panstwowo na NFZ najblizszy wolny termin u dentysty to listopad hmm a ja musze byc u dentysty dwa razy w tygodniu, jest to bardzo wazne!

około kilku tysiecy wydam na leczenie a jesli zwichniete, połamane i juz martwe/zczarniałe trzy zęby jednak wylecą to bede musiał dodatkowo pokryc koszt jakis odpowiedników bo oprócz wizualnego efektu, praktyczny ma najwieksze znaczenie.

dzieki z góry za odpowiedz i pomoc !

#2 2008-11-13 19:32:33
odszkodowanie

Użytkownik

2008-11-13

Re: Zwichniete, połamane zęby- siekacze

aby dowiedzieć się, czy możesz dostać z PZU ze swojej polisy zwrot kosztów leczenia dobrze byłoby zapoznać się najpierw z Ogólnymi Warunkami Umowy Ubezpieczenia. Tam będziesz miał wyłączenia i zakres odpowiedzialności ubezpieczyciela. Po przeczytaniu nie będziesz musiał czekać już tak długo na odpowiedź:)