Signal Iduna SKI - oddalone roszczenie!?

#1 2007-05-15 14:26:24
parano

2007-05-15

Witam,

Chcialbym poradzic sie bardziej wykwalifikowanych ode mnie w dziedzinie prawa w nastepujacej sprawie:

W marcu 2007 bralem udzial w wyjezdzie narciarskim do Włoch. Wykupilem ubezpieczenie Signal Iduna Ski na sprzet narciarski. Podczas wyjazdu zdarzyl sie wypadek polegajacy na tym, ze podczas zsiadania z wyciagu krzeselkowego narta zahaczyla sie miedzy krzeselkiem a podłożem i w konsekwencji złamała się. Wypadek był zupełnie niegroźny dla zdrowia.

Po wypełnieniu odpowiednich formularzy, załączeniu wymaganych dokumentów i wysłaniu wszystkiego do towarzystwa ubezpieczeniowego, otrzymałem odmowę wypłaty roszczenia.

Uzasadnienie jest następujące:

"Signal Iduna S.A. odpowiada wyłącznie za szkody powstałe wskutek:

1. wypadku lub katastrofy środka komunikacji,
2. nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania ubezpieczonego,
3. kradzieży z włamaniem z pomieszczeń wymienionych w §7 cz.II ust. 2,
4. udokumentowanego rabunku - bez względu na miejsce jego dokonania"

Chcę się zapytac czy warto się odwołac od tej decyzji, a jesli tak, na co sie powolac.

Z góry dziękuję za pomoc.

parano.

#2 2007-05-25 17:03:37
michal

2007-05-25

Re: Signal Iduna SKI - oddalone roszczenie!?

witam,
jeżeli w ogólnych warunkach umowy nie ma zawartej odpowiedzialności za wypadek takiego typu jak opisany przez Ciebie, nie ma szans na wygranie sprawy
pozdr

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij