brak uprawnień a odszkodowanie (brak prawa jazdy)

#1 2008-09-08 16:02:24
bez nogi

2008-09-08

Witam w dniu 6 września 2008r jechałem autem do kolegi w momencie skręcania w bramę zostałem uderzony z prokościelna 140 k/h w tył auta tylko bóg 1 wie dlaczego przeżyłem auto jest lub raczej było zarejestrowane na mojego tatę uległo całkowitemu uszkodzeniu pozostał tylko przód i przednie siedzenie reszta została całkowicie zmiażdżona na miejsce wypadku przybyły jednostki policji SP i pogotowie  jak się okazało sprawca wypadku i tu właśnie nie wiem jak to zostało zakwalifikowane ponieważ uszczerbek na zdrowiu mam powyżej 7dni i jak to czy to jest kolizja czy już wypadek drogowy- sprawca  miał około 2 promili we krwi.W takiej sytuacji znalazłem się 1 raz  nie wiem jak postępować w takiej sytuacji policja udokumentowała zdarzenie ja zapłaciłem w tym samym dniu mandat za brak uprawnię i czy w takiej sytuacji należy mi się  odszkodowanie(byłem trzeźwy)od winnego za szkodę na zdrowiu i czy zakład ubezpieczeniowy wypłaci pieniądze za zniszczone auto gdzie przypominam ze auto jest zarejestrowane na mojego tatę .Ja jestem inwalida który stracił nogę na wysokości luda 6 lat temu też w wypadku samochodowym ale wtedy byłem pasażerem i czy ten stan mój i to ze nie miałem uprawnię(zostały mi zabrane ze względu na stan zdrowia a raczej braku nogi) do kierowania przysługuje mi prawo do odszkodowania za zadość uczynienie przez sprawcę ?PROSZĘ POMUŻCIE

#2 2008-09-09 07:38:19
jarekphuavae

2008-09-09

Re: brak uprawnień a odszkodowanie (brak prawa jazdy)

Problem istnieje w braku prawa jazdy. Odszkodowanie powinno zostać wypłacone lecz TU zapewne uzna jakiś (%) przyczynienia się do powstania wypadku i będzie usiłowało potrącić to z przyznanego odszkodowania. Nie ma znaczenia na kogo jest zarejestrowane auto. Istotne znaczenie ma kto je prowadził (kto był użytkownikiem w chwili zdarzenie). Odszkodowanie nalezy sie zarówno za szkodę osobową jak i szkodę materialną. Przy tym można starać sie także o odszkodowanie z tytułu NNW o ile pana tata miał takowe wykupione.

#3 2008-09-09 09:12:14
Campter Odszkodowania

2008-08-19

bez nogi napisał:

ja zapłaciłem w tym samym dniu mandat za brak uprawnię i czy w takiej sytuacji należy mi się  odszkodowanie(byłem trzeźwy)od winnego za szkodę na zdrowiu i czy zakład ubezpieczeniowy wypłaci pieniądze za zniszczone auto gdzie przypominam ze auto jest zarejestrowane na mojego tatę .Ja jestem inwalida który stracił nogę na wysokości luda 6 lat temu też w wypadku samochodowym ale wtedy byłem pasażerem i czy ten stan mój i to ze nie miałem uprawnię(zostały mi zabrane ze względu na stan zdrowia a raczej braku nogi) do kierowania przysługuje mi prawo do odszkodowania za zadość uczynienie przez sprawcę ?PROSZĘ POMUŻCIE

Brak uprawnień do kierowania pojazdem i jazda bez tych uprawnień pojazdem jest z pewnością czynem karalnym, ale nie może mieć wpływu na zasadność przyznania Panu zadośćuczynienia i odszkodowania. Jeśli tylko kierował Pan pojazd zgodnie z przepisami ruchu drogowego i w żaden sposób nie spowodował Pan wypadku lub do niego się przyczynił to ma Pan prawo do odszkodowania.  Niepełnosprawność również nie powinna wpływać na Pana prawo do odszkodowania. Jednak dokładniejszą opinię można wydać tylko po zapoznaniu się w pełni z okolicznościami wypadku.

#4 2008-09-09 12:22:48
bez nogi

2008-09-08

wróciłem dzisiaj z komendy i jak okazało się sprawca zdarzenia nie miał tez uprawnień ja jeszcze nie dostałem wypisu a na policji dowiedziałem się ze szkoda moje jest do 7 dni dlaczego to nie wiem tak wyszło mam na głowie szycie i szew i czy to mnie wymaga leczenia powyżej 7 dni? czy w takiej postaci jak bym miał bym uznane szkodę do 7 dni też mam prawo do odszkodowania i czy wpływ urazu psychicznego pomogło by mi w większym zadośćuczynieniu??

sadzę że zakwalifikowano to zdarzenie poniżej 7 dni ponieważ po tym jak karetka przywiozła mnie do szpitala założono mi szew i cała ta sytuacji ,szok spowodował ze się tak myślałem dobrze czułem pojechałem do do mu gdzie w nim zemdlałem i zostałem z powrotem zawieziony do szpitala przez kolegę i tam dopiero położono mnie być możne w tym czasie co byłem w domu policja była w szpitalu i dostała takie informacje że nic mi nie jest czekam na wypis i myślę że tam będzie powyżej 7 dni trudno będzie to potem przekwalifikować z kolizji na wypadek??

#5 2008-09-09 12:26:19
bez nogi

2008-09-08

ogólnie po wypadku odczuwam znaczny bul w kręgosłupie głowa nie przestaje mnie bolec do dziś nerka to chyba odbita i na całym cie le siniaki  i to ponizej 7 dni ?? aż mi się nie chce wieżyc co ja mam teraz robić pomóżcie proszę!!!!

#6 2008-09-10 06:37:58
Campter Odszkodowania

2008-08-19

Niech Pan zbiera dokumentację z leczenia powypadkowego i w niedługim czasie przedstawi pismo wraz z ta dokumentacją ubezpieczalni sprawcy.

#7 2008-09-10 07:17:21
bez nogi

2008-09-08

dziękuje za pomoc

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij