Rowerzysta winny kolizji 2 samochodów.

#1 2008-09-03 21:25:01
marexmad

Użytkownik

2008-09-03

Witam !!!
Niedawno miałem wypadek - rowerzysta wyjechał z bocznej drogi wprost pod samochód osobowy Honda który to odbił na środek i po kilkunastu mertach  zderzył się z moja ciężarówką . Szkoda w mojej cięzarówce wyceniona na 20.000 a Honda do kasacji. Rowerzysta po wyjściu ze szpitala został ukarany mandatem jako sprawca.
Rowerzysta pełnoletni nieubezpieczony bezrobotny.
Czy w takim wypadku mogę domagać sie odszkodowania z polisy hondy która to była bezpośrednim sprawcą uszkodzeń w moim aucie (choć nie sprawcą wypadku ) . Czy też mogę się domagać odszkodowania z Funduszu Gwarancyjnego.
Może ktoś wie jak się do tego zabrać.
Wiem że pozostaje droga cywilna ale chyba mało skuteczna.

Uzyskaj wysokie odszkodowanie po wypadku samochodowym !
Nawet 100 000 zł !
Bezpłatna analiza - wyślij zgłoszenie >>>
#2 2008-09-04 08:05:04
Campter Odszkodowania

Campter.pl

2008-08-19

Re: Rowerzysta winny kolizji 2 samochodów.

Stan faktyczny sprawy nie jest prosty i odpowiedzialność kierującego Hondy zależy od tego czy można mu zarzucić jakiekolwiek naruszenie przepisów prawa drogowego skutkujące spowodowaniem wypadku lub przynajmniej przyczynieniem się do niego. W tym celu należy przede wszystkim ustalić czy w stosunku do kierowcy Hondy jest prowadzone jakiekolwiek postępowanie związane z tym wypadkiem. Jeśli takie postępowanie się nie toczy oraz brak podstaw do przypisania współwiny kierowcy Hondy, wówczas odpowiedzialność ponosić będzie tylko rowerzysta, bez możliwości uzyskania odszkodowania z UFG.

Konsultant Klienta
E-mail: odszkodowania@campter.pl, Tel. 34 344 86 30

http://www.odzyskaj.info/images/campterprofil.jpg

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij