Miałem wypadek samochodowy jako pasażer

#1 2008-08-08 15:46:50
Miras Borys

Użytkownik

2008-08-08

Witam W listopadzie zeszlego roku miałem poważny wypadek samochodowy własnym autem ale byłem jako pasażer. W wypadku doznalem złamania kręgosłupa L-2 i L-3 gdzie mam teraz inplanty oraz zszyto mi kreżkę jelita cienkiego i złamany był także palec 5 ręki prawej Złożyłem już dokumenty do PZU w ramach odszkodowania i czekam na komisje. Czy moge dostać odszkodowanie za te 3 uszkodzenia bo za palec i kręgosłup napewno a za operacje zszycia jelita tez sie nalezy? Kolejno od wypadku minelo 9 miesiecy i bylem w swoim Tu zglosic wypadek o odszkodowanie z NW tam powiedzieli mi ze taki wniosek sklada sie do pol roku czy nie mam wiec szans na odszkodowanie? Skoro jestem na zasilku rechabilitacyjnym i lekarz moze mi juz wystawic o zakonczeniu choroby chociaz moja rechabilitacja trwa i bedzie w sumie trwac dlugo. I jeszcze jedno auto bylo moje ale w czasie wypadku bylem pasazerem czy moge tez ubiegac sie o odszkodowanie za auto? A moze mial ktos podobne zdarzenie prosilbym o pomoc nie wiem najlepiej byloby wziasc Adwokata ale tez rozne sa przypadki moze ktos zna i moze polecic jakas uczciwa firme z góry wielkie dzięki Pozdrawiam

Uzyskaj wysokie odszkodowanie po wypadku samochodowym !
Nawet 100 000 zł !
Bezpłatna analiza - wyślij zgłoszenie >>>
#2 2008-08-13 10:19:38
august

Użytkownik

2008-08-13

Re: Miałem wypadek samochodowy jako pasażer

przede wszystkim chciałem się przywitać gdyż jestem tu nowY:) postaram się udzielić rad na ile potrafię:)
otóż jako pasażer masz jak najbardziej prawo do odszkodowania, nawet z OC własnego samochodu. Dotyczy to niestety tylko obrażeń cielesnych (lub psychicznych) tzn. zadośćuczynienia za udział w wypadku. Możesz rościć odszkodowanie za wszystkie obrażenia wewnętrzne i zewnętrzne, dotyczy to również operacji na jelicie o której pisałeś. Masz prawo również do refundacji kosztów leczenia, rehabilitacji, zakupu lekarstw, medykamentów, środków opatrunkowych czy wreszcie dojazdów do lekarzy czy zniszczonych ubrań. Niestety za pojazd odszkodowania z własnego OC nie otrzymasz. Takie jest prawo...
Odszkodowanie NW - nie prawdą jest że masz określony (np. 5 miesięczny) czas na złożenie roszczeń. Jeżeli nie doszło do sprawy sądowej i sprawca nie został ukarany wyrokiem sądu możesz złożyć roszczenie do 3 lat od momentu powstania szkody.
Jeżeli nie potrafisz sam zająć się tą sprawą to jak najbardziej możesz wynająć adwokata, prawnika, radcę czy też firmę windykacyjną do załatwienia odszkodowania. Masz dalsze pytania to słucham:)

#3 2008-08-13 13:24:05
Miras Borys

Użytkownik

2008-08-08

Witam i dziekuje bardzo za odpowiedz ale mam kolejne pytania zreszta jest ich masa bo na tym sie nieznam zupelnie i najlepiej wlasnie byloby znalezc kogos kto by sie tym zajal bo sprawa jest mocno pogmatwana i musialbym ja opisac zapewne cala dosc dokladnie by otrzymac jakies odpowiedzi i zeby wiedziec jak dalej dzialac . Postaram sie wiec ja opisac
3 listopada ub.r. z kuzynka i przyrodnim bratem w godzinach wieczornych pojechalismy na dyskoteke okolo 50 km od miejsca zamieszkania tam sie bawilismy i z gory bylo ustalone ze ona bedzie kierowala bo nigdy nie pije alkoholu a ja sobie wypilem 3 piwka Wracajac okolo 4 nad ranem 4listopada 4km od domu zasnelismy i uderzylismy w skarpe a potem w drzewo Na cale szczescie mialem zapiete pasy i wystrzelila poduszka u pasazera czyli u mnie jak i u kierowcy czyli kuzynki ale nic im sie nie stalo tylko ja najgorzej ucierpialem Zabralo mnie pogotowie i w sumie bylem w szpitalu do 21 listopada przechodzac te 3 operacje na wspomniane zlamania i pekniecia Potem po szpitalu jezdzilem co miesiac do neurochirurga i nie mam zadnych biletow i tu 1 pytanie czy z histori choroby na komisji uwzglednia te comiesieczne dojazdy albo mam tez ksero zwolnien lekarskich czy to wystarczy bo do 3 maja mialem chorobowe od 4 maja do konca roku mam zasilek rechabilitacyjny No za leki mam paragony w czerwcu bylem w sanatorium czy za to mozna tez sie ubiegac o jakies zwroty dodam ze w od sierpnia do 19 listopada mialem 3 miesieczna umowe i pracowalem w stoczni po wypadku mi jej nie przedluzyli z wiadomych przyczyn i tam mialem oplacane PZU i inne skladki Teraz oplacam Pzu sam i jak w tym przypadku bedzie naliczane odszkodowanie Teraz w sumie sprawa najwazniejsza kuzynka jako sprawca wypadku zostala juz ukarana sprawa jest zakonczona dogadalismy sie co do auta ale chodzi mi tylko o te odszkodowania ktore mi sie naleza i ktore powinienem dostac i sie starac i czy ona na tym ucierpi finansowo czy to z PZU czy z mojego OC lub NW ? Prosze o odp. chociaz na te pytania chociaz jest ich wiecej ale bede bardzo wdzieczny i dziekuje za pomoc oraz Pozdrawiam

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij