Jak napisać oświadczenie?

#1 2008-08-03 21:21:17
coolbabe

Użytkownik

2008-08-03

Tydzień temu jechałam ze szpitala onkologicznego gdzie leży moja bardzo ciężko chora przyjaciółka.Kiedy zbliżałam się do domu cały czas poganiał mnie młody kierowca w polonezie , gdy zbliżyłam się do miejsca gdzie zawsze parkuję on o mało nie wjechał w tył mojego samochodu, wynikiem czego wjeżdżając na parkin otarłam bok stojące tam samochodu, Ponieważ nikogo nie było w pobliżu a mnie zdarzyło się to po raz pierwszy. od kiedy jeżdżę samochodem .czyli 25lat. Byłam bardzo zdenerwowana i koniecznie chciałam znaleźć właściciela .Samochód to stary grat jakich pełno ostatnio na drogach , ale chciałam być w porządku.Idąc do domu spotkałam znajomego który też tam parkuje i on obiecał mi dać namiary na właściciela. Po dwóch dniach go spotkałam i dałam swój numer telefonu.W tym samym dniu na drodze zaczepiła mnie kobieta i stwierdziła że jej mąż wycenił tą szkodę na 500zł chociaż od 3miesięcy przebywa za granicą .Chciałam się  dowiedzieć na jakiej podstawie został tak wyceniony , ale pani na mnie tak naskoczyła że zabrakło mi słów.Uzgodniłam z panią że pojedziemy do lakiernika i tam pokryję szkodę mimo że cały samochód jest malowany ręcznie bo to samochód jej syna.Powiedziała też że do lakiernika nie może jechać bo nie ma zrobionego przeglądu .     Na drugi dzień zadzwonił do mnie jej mąż , rozmowa była na początku bardzo nie grzeczna pan potraktował mnie jak kogoś kto jest zwykłym oszustem nie biorąc pod  uwagę faktu że to ja przyznałam się do winy i szukałam właściciela. Wynikało to chyba stąd że pani zobaczyła że mam nowe auto. Uzgodniłam z panem że pokryję szkodę i doszliśmy do porozumienia że kwota która go zadowoli to 400zł,i uiszczę  ją w dwóch ratach.Ponieważ właściciele sprawiają wrażenie bardzo cwanych ludzi który moją dobroć potraktowali jako naiwność  więc muszę na wszelki wypadek się też zabezpieczyć .Tera muszę napisać oświadczenie  ale nie wiem jak , żeby znowu nie zmienili zdania.Zaznaczam że na moim aucie nie ma śladów zatarcia, tak że mam wątpliwości czy to ja je tak zarysowałam .ALe ponieważ przyznałam się więc poniosę konsekwencje , choć na przyszłość nie wiem co zrobię jak znajdę się w takiej sytuacji. Proszę o jakiś wzór oświadczenia który zakończy tą nieprzyjemną sprawę , Pozdrawiam .

Uzyskaj wysokie odszkodowanie po wypadku samochodowym !
Nawet 100 000 zł !
Bezpłatna analiza - wyślij zgłoszenie >>>
#2 2008-08-04 18:13:19
Menson

Użytkownik

2008-08-04

Re: Jak napisać oświadczenie?

proste oświadczenie powinno zawierać:
- fakt że wypadek miał miejsce i że się przyznajesz.
- dane Twoje i poszkodowanego
- mniej więcej opisany zakres szkody i kwotę jaką przyjął od Ciebie poszkdoowany
- no i najważniejsze: zrzeczenie dalszych roszczeń. Czyli podpisując poszkodowany nie będzie mógł od Ciebie rościć dalszych kwot.

#3 2008-09-06 18:31:15
Ubezpieczona

Użytkownik

2008-09-06

Dlaczego w ogóle chcesz się z nimi sama rozliczać?? Po tym w jaki sposób odnoszą się do ciebie - mimo uczciwego zachowania, którym się wykazałaś świadczy o tym, że mogą być z nimi tylko same kłopoty... Powinnaś napisać im to oświadczenie dać swój numer polisy i namiary na ubezpieczyciela i niech sami się z tym zgłoszą do niego. Ewentualne zniżki, które mogłabyś stracić na pewno nie będą większe niż 400 zł, które chcesz im zapłacic a ty będziesz miała spokój.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij