Wypadek przy pracy - procedura z ZUS

#1 2008-07-23 22:28:18
patja

Użytkownik

2008-07-23

Witam!
Jakiś czas temu "przytrafił" mi się pierwszy w mojej karierze bhpowca wypadek przy pracy: poszkodowana poślizgnęła się na mokrej posadzce i upadła na kolana, a chwilę później zemdlała i uderzyła głową o podłogę. Oczywiście zakwalifikowałam to jako wypadek przy pracy i wypełniłam protokół oraz kartę statystyczną. Problem dla mnie stanowi ZUS, gdyż nigdy nie załatwiałam sprawy związanej z odszkodowaniem. Poszkodowana wypełniła wniosek o jednorazowe odszkodowanie, a teraz otrzymałam wypełniony druk N-9. Nie wiem tylko, czy jest jakiś okres czasu, w którym należy przekazać dokumenty do ZUS od momentu zakończenia leczenia, gdyż całe kompletowanie w/w dokumetów trwało już kilka tygodni. Poza tym nie wiem też, jakie dokumenty oprócz tych i protokołu należy przekazać do ZUS. Coś słyszałam o prośbie pisemnej do ZUS, ale nawet nie wiem, jakie informacje tam powinny być zawarte.
Z góry dziękuję bardzo za wszelkie informacje i pomoc.

Uzyskaj wysokie odszkodowanie po wypadku samochodowym !
Nawet 100 000 zł !
Bezpłatna analiza - wyślij zgłoszenie >>>
#2 2008-07-23 23:59:52
Ewania

Ekspert (Wypadek przy pracy)

2008-01-12

Re: Wypadek przy pracy - procedura z ZUS

Patja - terminu generalnie nie ma, ale pamiętaj, ze druk N9 wazny jest TYLKO 30 dni.
Oprocz wniosku poszkodowanego i druku N9 przesylasz oryginal protokolu powypadkowego i zalaczniki. Moga byc kopie zalacznikow, ale MUSZA BYC POTWIERDZONE podpisem (np, Twoim) i pieczatką za zgodnosc z oryginalem.

Podaj swojego maila - wysle Ci wzor  wniosku poszkodowanego do ZUSu, na tym wniosku są wszystie niezbędne informacje.

"Bo wypadek to dziwna rzecz.  Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy."
(Kubus Puchatek)

#3 2008-07-24 19:09:14
patja

Użytkownik

2008-07-23

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Cieszę się niezmiernie, że znalazłam to forum i jak widzę życzliwych ludzi smile Pracuje jako bhpowiec od roku i powiem szczerze, że w większości rzeczy się jeszcze nie orientuję. Mój adres e-mail: patja@poczta.fm. Z góry dziękuję za przesyłkę i pozdrawiam. Patja

#4 2008-07-24 21:59:35
Ewania

Ekspert (Wypadek przy pracy)

2008-01-12

Wysłałam :-) Powodzenia!

"Bo wypadek to dziwna rzecz.  Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy."
(Kubus Puchatek)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij