odszkodowanie z PZU za uraz twarzoczaszki

#1 2008-05-27 19:37:47
agar

Użytkownik

2008-05-27

Mam pytanie! Jakis czas temu uległam wypadkowi, podczas ktorego doznałam urazu twarzoczaszki: złamanie szczęki , złamanie trzonu żuchwy z przemieszczeniem odłamów kostnych, złamanie koron  siekaczy, pourazowe zwichnięcia zębów, wieloodłamowe złamanie kości nosowej, złamanie przyśrodkowego brzego prawego oczodołu bocznej ściany lewej jamy nosowej, a także miałam 2 rany cięte na twarzy. Spędziłam 15 dni w klinice, przeszłam operację, 8 tygodni nosiłam szyny i wyciąg. Przez długi czas wymagałam pomocy osób trzecich do wykonywania najprostrzych czynnosci, wlacznie z toaleta, ponadto straciłam węch i smak...teraz czekam na założenie stałego aparatu, gdyż w wyniku urazu "poszedł" mi zgryz i zęby się powykrzywiały.Także moj powrot do pełnej formy potrwa jeszcze jakis czas... Po komisji lekarskiej otrzymałam kwote w wysokosci 23 tys, co byc moze pokryje moje koszty leczenia, albo i nie...  I chciałabym sie dowiedzieć na jaka kwote odszkodowania moge liczyc, zwazywszy ze za urazy ktorych doznałam płaca najmniej, a leczenie stomatologiczne i ortodontyczne jest bardzo drogie. ponadto pojawily sie rozne inne skutki wypadku, wymagam opieki psychologa itp... Bede wdzieczna za jakiekowiek informacje czy porady

Uzyskaj wysokie odszkodowanie po wypadku samochodowym !
Nawet 100 000 zł !
Bezpłatna analiza - wyślij zgłoszenie >>>
#2 2008-05-28 09:52:39
majaa

Użytkownik

2008-05-28

Re: odszkodowanie z PZU za uraz twarzoczaszki

Nie jestem w stanie dokładnie określić o jaką kwotę możesz się starać. Z doświadczenia wiem że ubezpieczalnie często zaniżają kwoty odszkodowania. Dlatego warto zebrać wszystkie dokumenty lekarskie i oryginały faktur i rachunków za leczenie stomatologiczne i inne. Koniecznie zdobądź też zaświadczenie z poradni psychologicznej.

#3 2008-05-28 12:05:06
agar

Użytkownik

2008-05-27

Mam wszelkie rachunki, faktury, zaswiadczenia...złozylam to wszystko w pzu i jak na razie jak kamien w wode, brak jakiegokolwiek odzewu.... zaczynam sie stresowac ze nie oddadza mi za koszty leczenia...

#4 2008-05-29 12:55:12
majaa

Użytkownik

2008-05-28

spróbuj zadzwonić do Centrum Likwidacji szkód z żądaniem informacji na temat sprawy. Masz do tego pełne prawo. Zapytaj kiedy będzie decyzja decyzja w Twojej sprawie itp. Poszukaj informacji na temat terminów obowiązujących TU. Z tego co wiem mają oni 30 dni na wydanie decyzji.

#5 2011-04-19 10:44:44
keri

Administrator

2007-12-03

AGRESS0R napisał:

Witam!! Zostałem pobity przez nie znanego mi sprawcę w wyniku czego doznałem złamania w w okolicach kąta żuchwy.Przez 6 tygodni miałem drutowaną czczękę.Nie zgłaszałem tego na policję.Jestem ubezpieczony w Hestia z moim zakładzie pracy jest to ubezpieczenie grupowe. Po zdjeciu drutow lekarz spytał mnie czy zeby sa na miejscu hmm odpowiedzialem ze tak chociaz nie bylem do konca pewien.Zadnego rendgena nic!!Teraz jestem miesiąc po zdjęciu szyn powiem ze moge gryść ale nie jest tak dobrze jak przed złamaniem. Miewam male bóle w okolicach zlamania, zeby sa na miejscu.lecz kość ktora sie zrosła nie jest do konca prosta ( czyje przeskok ja dotykam palcem ).
lekarz powiedział mi ze to ze doznalem złamania nie oznacza ze przysługuje mi odszkodowanie. A należy mi się wtedy kiedy doznalem uszczerbku na zdrowiu w wyniku złamania (przeciaz samo złamanie to jest juz uszczerbek kośc nie jest juz taka jak przed złamaniem) dobrze rozumiem ?? czy ktoś moze mi to wytlumaczyc na czym to dokładnie polega ??

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij