pobicie kwota odszkodowania

#1 2008-05-26 17:24:01
poszkodowany6

Użytkownik

2008-05-26

witam!mam pytanie do szanownych ekspertow,moj nieletni syn zostal pobity przez wlasciciela klubu ,mamy obdukcje zarzut dla pana artykol 157kk.mam pytanie jaka kare moze dostac ten czlowiek za pobicie mojego syna ,i o jakie odszkodowanie moge wnioskowac

Uzyskaj wysokie odszkodowanie po wypadku samochodowym !
Nawet 100 000 zł !
Bezpłatna analiza - wyślij zgłoszenie >>>
#2 2008-05-27 10:27:51
April

Użytkownik

2008-05-26

Re: pobicie kwota odszkodowania

Czy sprawa została zgłoszona na policję jeśli tak to będzie toczyło się na pewno postępowanie karne. Niestety za taki przestępstwa dostaje się najczęściej wyroki w zawieszeniu (chyba że sprawca już wcześniej był karany za podobne przestępstwo). Jeśli chodzi o odszkodowanie to najlepiej ubiegać się w procesie karnym. Dokładnej kwoty nie jestem w stanie podać zależy ona od doznanych obrażeń.

#3 2008-05-27 16:20:22
poszkodowany6

Użytkownik

2008-05-26

tak sprawe prowadzi policja ,syn doznal zlamania nadgarstka ,liczne guzy na glowie i siniaki oraz wyrwany kolczyk z brwi .ten pan sie tlumaczy ze nie fortunnie zucil synem o sciane .i nie wiem jaka sume wpisac na wniosku o naprawienie szkody .pozdrawiam

#4 2008-07-28 11:14:08
AarturPL

Użytkownik

2008-07-22

Z tego co ja sie dowiadywalem moze pan sie domagac przedplaty na ewentualna operacje plastyczna a co do sumy to tez niestety panu nie pomoge sad

#5 2011-07-15 22:38:37
szkoda

Użytkownik

2011-07-03

AarturPL napisał:

Z tego co ja sie dowiadywalem moze pan sie domagac przedplaty na ewentualna operacje plastyczna a co do sumy to tez niestety panu nie pomoge sad

Z tą przedpłatą to raczej nie w procesie karnym, gdzie nawet wyrok nieprawomocny nie ma żadnej mocy prawnej. Co prawda zgodnie z art. 444 § 1 zd. 2 k.c. na żądanie poszkodowanego zobowiązany do naprawienia szkody powinien wyłożyć z góry sumę potrzebną na koszty leczenia, a jeżeli poszkodowany stał się inwalidą, także sumę potrzebną na koszty przygotowania do innego zawodu. Jednak słowo "powinien" nie oznacza, że musi. Nie wiem skąd Pan wymyślił jakąś operację plastyczną- bynajmniej z opisu nie wynika, że takowa operacja plastyczna będzie potrzebna.

Z uwagi na posiadaną gigantyczną wiedzę, umiejętności i doświadczenie prawnicze w wielu dziedzinach prawa obecnie wyłącznie dokonuję zasadniczej wykładni przepisów prawnych budzących poważne wątpliwości lub wywołujących rozbieżności w orzecznictwie sądów oraz w drodze wyjątku pełnię rolę „kontroli instancyjnej” tj. weryfikuję poprawność udzielanych odpowiedzi.

#6 2011-07-15 22:50:25
szkoda

Użytkownik

2011-07-03

poszkodowany6 napisał:

witam!mam pytanie do szanownych ekspertow,moj nieletni syn zostal pobity przez wlasciciela klubu ,mamy obdukcje zarzut dla pana artykol 157kk.mam pytanie jaka kare moze dostac ten czlowiek za pobicie mojego syna ,i o jakie odszkodowanie moge wnioskowac

1) Zgodnie z art. 157 § 1 k.k. kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia, inny niż określony w art. 156 § 1 k.k., podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. W praktyce sądy warunkowo zawieszają wykonanie kary pozbawienia wolności na okres próby od 2 do lat 5;

2) Do czasu  pierwszego przesłuchania pokrzywdzonego można złożyć wniosek o naprawienia wyrządzonej przestępstwem szkody w całości albo w części lub zadośćuczynienia za doznaną krzywdę. Zamiast tego obowiązku sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego. Drug wariant złożyć powództwo cywilne adhezyjne do czasu otwarcia przewodu sądowego- sądy karne takich powództw jednak nie lubią. Po prawomocnym wyroku w sprawie karnej można dochodzić dodatkowego odszkowoania, a w szczególności zadośćuczynienia. Zgodnie z art. 11 zd. 1 k.p.c. ustalenia wydanego w postępowaniu karnym prawomocnego wyroku skazującego co do popełnienia przestępstwa wiążą sąd w postępowaniu cywilnym.

Z uwagi na posiadaną gigantyczną wiedzę, umiejętności i doświadczenie prawnicze w wielu dziedzinach prawa obecnie wyłącznie dokonuję zasadniczej wykładni przepisów prawnych budzących poważne wątpliwości lub wywołujących rozbieżności w orzecznictwie sądów oraz w drodze wyjątku pełnię rolę „kontroli instancyjnej” tj. weryfikuję poprawność udzielanych odpowiedzi.

#7 2011-07-15 22:53:35
szkoda

Użytkownik

2011-07-03

poszkodowany6 napisał:

tak sprawe prowadzi policja ,syn doznal zlamania nadgarstka ,liczne guzy na glowie i siniaki oraz wyrwany kolczyk z brwi .ten pan sie tlumaczy ze nie fortunnie zucil synem o sciane .i nie wiem jaka sume wpisac na wniosku o naprawienie szkody .pozdrawiam

1) We wniosku o naprawienia szkody nie jest konieczne wpisywanie konkretnej kwoty. Sąd oceni szkodę indywidualnie. Taka kwota natomiast wymagana jest w powództwie cywilnym adhezyjnym.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij