brak notatki policyjnej

#1 2018-11-05 20:58:44
Marsine

2018-11-05

W maju miałem wypadek, jestem poszkodowanym. Ubezpieczyciel sprawcy i mój wystąpili do policji o wydanie notatki, później zrobiłem to także ja. Policja odmówiła wydania ze względu na niezakończenie sprawy - sprawca nie odbiera wezwań i nie można go przesłuchać. Dzisiaj dostałem postanowienie z policji o zawieszeniu postępowania ze względu na nieosiągalność sprawcy (nie przebywa w miejscu zamieszkania, zakładzie karnym, itd.). Notatki nadal nie mam. Ponieważ w postanowieniu jest wymieniony tylko sprawca, o mnie nie mowy, z wyjątkiem informacji, że odpis otrzymuje "poszkodowany", mam pytanie - bez notatki nie dostanę odszkodowania, a bez przesłuchania sprawcy nie dostanę notatki. Błędne koło. Co można i trzeba zrobić w takim przypadku?

#2 2018-11-06 17:02:17
ambrozy

2012-07-25

Re: brak notatki policyjnej

na stronie internetowej policji powinien pan znaleźć wniosek o udostępnienie danych z miejsca zdarzenia. trzeba go opłacić 17 zł. opłaty skarbowej, informacje na ten temat powinny też się znajdować na tej stronie, najczęściej na stronach wydziału ruchu drogowego. trzeba to wysłać do jednostki policji z potwierdzeniem opłaty i czekać na odpowiedź. policjanci powinni przesłać podstawowe informacje takie jak miejsce, okoliczności, dane uczestników i informację czy sprawa jest w prowadzeniu czy zakończona i w jaki sposób. jeżeli te dane nie wystarczą ubezpieczycielowi to trzeba będzie niestety poczekać do zakończenia postępowania.

pozdrawiam

#3 2018-11-10 14:24:20
VOXVERITAS

2018-10-30

Marsine,

Od 2 tyg. nie ma konieczności dostarczania notatki policyjnej Ubezpieczycielowi. Wystarczy ,że telefonicznie zgłosisz szkodę i podasz numer rejestracyjny samochodu sprawcy a Ubezpieczyciel on- line pobierze notatkę z UFG. Nasza Kancelaria już od roku w taki sposób zgłasza szkody przez co jestesmy uważani za najszybciej likwidującą szkody osobowe Kancelarią w Polsce.
Średni czas oczekiwania u nas na odszkodowanie od momentu spisania pełnomocnictwa to 23 dni.

Pozdrawiam,
VOX VERITAS Odszkodowania

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij