potrącenie pieszego na parkingu

#1 2018-10-17 23:34:50
Ansos

2018-10-17

Witam,

potrzebuje porady bo umieram z niepokoju. Dzisiaj na parkingu potrąciłam Panią. Sytucja wyglądała następująco:
Prywatny parking Supermarket po odebraniu leków - nieistotne, wsiadam do samchodu. Zaparkowany jest tyłem do pasa ruchu, sprawdzam lusterka nic nie ma powoli ruszam i słysze krzyk. Poczułąm coś w samochodzie ale w lusterkach dalej nic nie widzę. Wybiegłam z samochodu i widze starszą Panią leżącą kolo mojego samochodu-lewy róg(wygląda jak by weszła na mój samochód w momencu kiedy ruszałm).
Karetka policja wszystko na miejscu -zostałam puszczona do domu i mam być wezwana na przesłuchanie. Pani została zabrana do szpitala na obserację i  tk głowy miała otarcie od uderzenia. Dzwoniłam popołudniu czuje się ok czekają na wyniki.
Moje pytanie co dalej, teraz kiedy wiem ze z nią jest wszystko powiedzmy ok- wypadek nie miła rzecz Pani koło 80 aż mi się serce kraje-ale co ze ze mna zostane skazana czy jak?

pomocy

#2 2018-10-18 18:32:10
ambrozy

2012-07-25

Re: potrącenie pieszego na parkingu

z tego co pamiętam, policjanci mają 14-dni na ukaranie mandatem, jeżeli ustalą że obrażenia są niegroźne to mogą Pani w tym okresie mandat zaproponować. może Pani odmówić przyjęcia mandatu i wtedy policjanci mają obowiązek wysłać dokumenty do sądu z wnioskiem o rozstrzygnięcie. wysokość grzywny jest najczęściej taka sama jak wysokość zaproponowanego mandatu  więc jeżeli nie poczuwa się Pani do winy to mandatu można nie przyjmować. Co do odpowiedzialności to jest podstawowa zasada... czy Pani starsza  była za samochodem i dopiero Pani ruszyła / wtedy wina leży po Pani stronie. czy starsza pani weszła pod Pani pojazd kiedy on juz był w ruchu. wtedy wina leży po jej stronie ale rozstrzygnięcie tego może być trudne. proponuję ustalić czy na parkingu jest monitoring i go zabezpieczyć, albo indywidualnie jeżeli się Pani uda albo wykorzystać do tego policjantów którym trzeba często pewne rzeczy wskazać. Tak czy inaczej trzeba się cieszyć że obrażenia są niegroźne ponieważ upadki starszych osób mogą być również bardzo tragiczne w skutkach

Pozdrawiam
Andrzej Ambrożewicz

#3 2018-10-19 09:26:09
Ansos

2018-10-17

Bardzo dziękuję za odpowiedź,  jest monitoring wszystko jest sprawdzan przez policję, tak czysto hipotetycznie jeżeli to moja winna ? to czy postawione zostaną jakiś zarzuty czy co dalej

#4 2018-10-19 10:46:53
ambrozy

2012-07-25

jeżeli obrażenia są niegroźne to grozi Pani albo mandat albo sprawa w sądzie gdzie będzie Pani przesłuchana jako sprawca wykroczenia drogowego. ostatecznie może się to zakończyć niewielką grzywną i punktami karnymi

#5 2018-10-19 17:44:48
Ansos

2018-10-17

Dziękuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij