Stluczka ze wskazaniem winnego ale i z watpliwosciami

#1 2018-10-06 08:45:50
spirosun

2018-10-06

Witam wszystkich, wczoraj po raz pierwszy od wielu lat mialem stluczke, sytuacja dosyc prosta.

Jechalem dosyc szeroką drogą z pierszenstwem przejazdu i zeby ominac pojazdy skrecajace w prawo zblizylem sie do lini ciaglej zeby ( 2 samochody sie miescily). Z prawej strony wyjechal mi kierowca, widzac go zatrzymalem sie i zaczalem trabic a on niestety patrzyl tylko w prawo i nie patrzac w lewo uderzyl w moje auto mala predkoscia ale powstaly szkody - maska i zderzak.
Byla policja ktora wskazala go jako winowajce ale on bronil sie, nie przyjal mandatu 500zl  chcial zeby sprawa trafila do sadu.

Po moje auto przyjechala laweta i pojechalismy do warsztatu na naprawe bezgotowkowa.Tam zostal zlozony wniosek do mojego ubezpieczylciela o wyplate oc z polisy sprawcy.
Dostalem auto zastepcze i ma byc za kilka dni rzeczoznawca ogladac auto.
Moje pytanie co dalej.
Wiem ze bede wezwany do wyjasnienia na walicow w warszawie.

Dodatkowo:
Czy szkoda zostanie naprawiona na podstawie notki policji czy musze czekac latami na wyrok sadu?
Dodam ze nie moge poruszac sie.autem ale dowod nie zostal zabrany. Nie mam AC. Pojazd o wartosci 15.000zl

Boje sie ze zostane obciazony znacznymi kosztami przez serwis auta za wynajem auta ( jest mi potrzebne) na minimum miesiac oraz za naprawe ktora bede musial pokryc z wlasnej kieszeni, lawete itd. Calkowita kwota to pewnie wiecej niz wartosc auta.
Pytanie co moge zrobic a czego nie robic?

Bardzo dziekuje za pomoc

#2 2018-10-06 10:41:12
ambrozy

2012-07-25

Re: Stluczka ze wskazaniem winnego ale i z watpliwosciami

Ubezpieczyciel może wstrzymać się z wypłatą odszkodowania do czasu zakończenia sprawy. Moim zdaniem powinien Pan być ostrożny z generowaniem kosztów. Wyroki sądów są niezbadane.

#3 2018-10-06 11:12:42
spirosun

2018-10-06

Zgadza sie jezeli doszlo wypadku, tutaj byla zwykla kolizja i wtedy wydaje mi sie ze ubezpieczyciel wyplaci na podstawie notatki a po sprawie sadowej moze zrobic regres ale tylko tak mysle bo sie nie znam:)

#4 2018-10-06 11:32:41
ambrozy

2012-07-25

sprawa nie jest rozstrzygnięta. notatka policyjna tylko to potwierdzi. nadal polecam zachować ostrożność i rozwagę w ponoszeniu kosztów

#5 2018-10-08 19:43:41
OEPolisaPlus

2018-09-12

Witam, niestety ubezpieczyciele często odmawiają wypłat odszkodowania lub je zaniżają. Zachęcam do skorzystania z bezpłatnej ekspertyzy, przeprowadzonej przez naszych ekspertów, postaramy się pomóc.

Po więcej informacji zapraszam do kontaktu z infolinią pod numerem 781 000 781 lub porozmawiania z naszym konsultantem na stronie polisaplus.pl
Gdyby pojawiły się pytania, jestem do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Kasia z Polisa Plus

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij