skręcony staw skokowy- na urlopie w gospodarstwie

#1 2018-10-02 22:51:20
monika31

2018-10-02

Dzień dobry mam taki problem. Pracuję zawodowo. Bedąc na urlopie skręciłam sobie kostkę schodząc z schodów w domu w którym mieszkam. Dom należy do mojego teścia który prowadzi gospodarstwo rolne. Z racji tego że stało się to na urlopie a nie w pracy nie moge sie ubiegać o odszkodoanie z własnego ubezpieczenia, ale czy mogę w jakis sposób otrzymać odszkodowanie z ubezpieczenia teścia które opłaca z racji że stało to sie na jego posesji.  Nie znam się za bardzo, proszę o doradzenie i czy teściu poniesie z tego jakieś konsekwencje? wyższy składki później czy coś ?

#2 2018-10-03 14:08:37
ambrozy

2012-07-25

Re: skręcony staw skokowy- na urlopie w gospodarstwie

może się Pani ubiegać o odszkodowanie z własnej polisy na życie, jeżeli ma Pani taką polisę wykupioną. jeżeli ma Pani ubezpieczenie indywidualne lub grupowe w pracy to tylko z tego. z polisy teścia może Pani się ubiegać o odszkodowanie jeżeli ma wykupione ubezpieczenie od takich zdarzeń ale tylko wtedy jeżeli udowodni Pani że do zdarzenia doszło na skutek jego winy lub zaniedbania.

Pozdrawiam
Andrzej Ambrożewicz

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij