Zadośćuczynienie od pracodawcy

#1 2018-09-12 14:07:50
pahatu

2018-09-12

Witam. W maju uległam wypadkowi w pracy na skutek czego złamałam spiralnie wieloodłamowe z licznymi przemieszczeniami rękę. ZUS uznał wypadek i wypłaca mi wypadkowe. W lipcu skończyła mi się umowa której nie przedłużono. BHP sporządził protokół jako przyczynę podał zaskoczenie niespodziewanym zdarzeniem, nieostrożność poszkodowanego. Zwróciłam uwagę że miałam nieodpowiednie krzesło bez kolek i biurko (siedziałam na łączeniu dwóch biurek i z ich nogami między moimi nogami) więc dopisał we wnioskach zalecenia dla pracodawcy zmiana wyposażenia na bardziej ergonomiczne. Byłam zatrudniena jako os niepełnosprawna umiarkowanie z warunkami chronione. Moim zdaniem moje stanowisko pracy nie było przystosowane dla mnie i mojej niepełnosprawności ruchowej cztrrokonczynowej. Chce pozwać o zadośćuczynienie za krzywdy fizyczne i psychiczne. Ręka zrasta się bez operacji w bólu i obrzęku a ja jestem już 4 mc niesamodzielną osoba przez uraz. Jakie mam szanse na wygraną? Po zakończeniu będę również starała się z ZUS o odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu... Ale to jeszcze długa droga

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij