Odszkodowanie za wypadek - potrącenie na pasach

#1 2018-05-28 21:08:12
DianaL

2018-05-28

Witam. Proszę o pomoc informację czy PZU postąpiło zgodnie z prawem/standardami.

Prawie dwa lata temu zostałam potrącona na pasach. Został orzeczona wina kierowcy ubezpieczonego w PZU. W programie Trakt psycholodzy i psychiatrzy z SWPS po 3 miesięcznych badaniach zdiagnozowali u mnie PTSD.
Pomijam na razie urazy fizyczne bo nie zakończyłam leczenia. Zostałam przebadana przez psychologa PZU.
Dostałam oczywiście decyzję na 0% uszczerbku. Orzeczenie wydał psychiatra, który mnie na oczy nie widział. W badaniu są mylone fakty lub podawane zupełnie nieprawdziwe np to, że miałam po wypadku wsparcie w rodzicach a ja nie mam matki. Przykładów jest dużo więcej. W orzeczeniu podane jest, że stwierdziłam, że czuję się dobrze chociaż tego nie mówiłam. Powiedziałam o problemach z koncentracją, zasypianiem itp. A w orzeczeniu stwierdza orzecznik, że podałam, że wszelkie dolegliwości ustąpiły. Mój stan psychiczny określany jako bardzo dobry z jednej strony przez orzecznika a z drugiej strony pisze, że moje problemy psychiczne - strach przed wyjściem na ulicę, nerwowość i bezsenność (których nie ma według niego) biorą się z problemów ze starą zawiedzioną miłością chociaż nie mówiłam o niczym takim. Czy mogę podważyć takie orzeczenie? Czy orzeczenie "zaoczne" jest ważne? Czy można wkładać mi w usta coś czego nie powiedziałam?

Czy jest szansa żeby powalczyć?

Z góry dziękuję za pomoc i rady

Diana

#2 2018-05-29 11:11:43
Andrzej_Gryczka

2014-07-22

Re: Odszkodowanie za wypadek - potrącenie na pasach

Oczywiście, że jest taka możliwość. Pojawia się pytania skąd tyle nieścisłości, czy też nie prawd w tym orzeczeniu. Warto ustalić w oparciu o jakie dokumenty wyciągnięto takie wnioski. Jeśli nic nie ma w dokumentacji medycznej / psychologicznej to jest spora szansa na podważenie orzeczenia na drodze przed sądowej.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij