Odszkodowanie zdrowotne z oc sprawcy - prywatna opieka

#1 2018-04-25 11:56:49
Groszek123

2018-04-16

Witam,
Nurtuje mnie jedno pytanie. W jaki sposób moge sie ubiegać (i czy jest to w ogole mozliwe) o zwrot kosztow leszczenia - wizyta u specjalistów ortopeda/neurolog/psycholog + rehabilitacja w przypadku kiedy mam prywatna opieke (pakiet uslug w lux med,  lacznie z rehabilitacja) i pracodawca pokrywa prawie wszystkie koszty związane z pakietem (ja doplacam jedynie 7zl). Przez co uslugi sa liczone jako 0zl. Mialam wypadek samochodowy gdzie sprawca uderzyl w tyl mojego samochodu z duza predkoscia podczas przepuszczania pojazdu uprzywilejowanego. Moj pojazd byl w tzw "kleszczach" cala sile przyjal na tyl,  a dodatkowo uderzył przodem w pojazd stojacy przed nim. Z miejsca zdarzenia zabrala mnie karetka,  gdzie po wstepnych badaniach (ogledziny,  rtg) wypuszczono mnie do domu,  bo stan mojego zdrowia nie wymagal hospitalizacji. Skierowano mnie do poradni w celu dalszego leczenia. Ortopeda zalecil sztywny kolnierz 3 tyg zwolnienia + rehabilitacja. Zniesiona lordoza,  powierzchowny uraz szyji,  utrzymujace sie dretwienia rak, bole w odcinku szyjnym i obreczy barkowej. Jezeli chodzi o odszkodowanie gdzie nie zostana wziete pod uwage koszty leczenia,  to pozostaje mi ubieganie sie o zadośćuczynienie i zwrot zarobkow itraconych podczas wypadku/w trakcje leczenia. O jaka kwote moge "wnioskowac".  Ja wiem,  wiem bolu fizycznego oraz cierpienia psychicznego nie da sie wycenic,  ale o jakiej realnej kwocie moge myslec? Dodam,  ze jest to towarzystwo MTU.  Z gory dziękuję za cenne wskazowki.

#2 2018-04-26 06:35:52
Andrzej_Gryczka

2014-07-22

Re: Odszkodowanie zdrowotne z oc sprawcy - prywatna opieka

1. skoro nie ponosił Pan kosztów związanych z leczeniem to brak jest szkody, a jak nie ma szkody to nie ma odszkodowania

2. kwota zadośćuczynienia zależy od wielu czynników, a tak przez opis na forum trudno będzie to ocenić. Myślę, że minimum  2 tyś.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij