wypadek przy pracy w niemczech praca na 450 euro

#1 2018-04-17 11:31:16
Kaja0805

2018-04-17

Witam
Pracuje w Hotelu w Niemczech na 450 Euro, czyli to tzw umowa smieciowa.
2 dni temu spadl mi odkurzacz na maly palec u nogi . wieczorem palec spuchl i rentgen wykazal zlamanie . lekarz dal zwolnienie na 3 tyg. teraz pytanie czy na takie smieciowej umowie cos mi sie nalezy- odszkodowanie ....
dzis szefowa zglosila i wypelinila papiery do Berufsgenossenschaft.

#2 2018-04-18 08:48:14
Campter

2010-05-04

Re: wypadek przy pracy w niemczech praca na 450 euro

Witaj Kaja,

Wypadki w pracy i cała procedura w Niemczech są dość specyficzne (Wynagrodzenie chorobowe, Wypłata świadczeń z kasy wypadkowej, Zasiłek z tytułu wypadku przy pracy itp)  Radziłabym poszukać do reprezentowania kancelarię prawną na miejscu, jeżeli nie znasz dobrze niemieckiego to z tego co się kiedyś orientowałam to są mecenasi praktykujący na terenie Niemiec i mówiący po polsku.

Pozdrawiam
Katarzyna

===
Konsultant Campter.pl E-mail: biuro@campter.pl

#3 2018-04-18 11:37:45
Kaja0805

2018-04-17

Dzieki za podpowiedz
ale chcialam wiedziec czy w przypadku pracy na  450 euro nalezy sie wogole odszkodowanie czy tylko jesli placi sie prywatne ubezpieczenie.
orientuje sie ktos?
bo z tego co od znajomych slyszalam to w Niemczech trzeba byc prywatnie ubezpieczonym aby starac sie o odszkodowanie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij