Nie chcę szkody całkowitej AC

#1 2018-03-06 19:35:30
Patrykwal93

2018-03-06

Dzień dobry, mam problem z ubezpieczycielem. Miałem kolizję z mojej winy. Zaprowadziłem auto do niezależnego warsztatu, który wycenił naprawę auta na 17  500 zł. Niestety ubezpieczyciel nie zaakceptował kosztorysu i przysłał swojego rzeczoznawcę, który wycenił naprawę szkody na 18 300 zł, a wartość auta na 25 200 zł, co oznacza szkodę całkowitą i brak zgody na naprawę auta. Skontaktowałem się z warsztatem, który ma podpisaną umowę na naprawę aut powypadkowych z moim ubezpieczycielem i on wycenił naprawę mojego auta na 14 700 zł.
Czy ubezpieczyciel ma prawo nadal twierdzić, że to jest szkoda całkowita i odmówić zgody na naprawę auta? Nie chcę, żeby to była szkoda całkowita, lecz żeby mi to auto po prostu naprawili. Co mam zrobić, żeby to się udało?

#2 2018-03-08 11:02:27
Pomocny_

2018-02-12

Re: Nie chcę szkody całkowitej AC

Jaka to jest opcja ubezpieczenia AC - serwisowa, czy kosztorysowa? I przede wszystkim jakie są szczegóły polisy? (oryginalne części/zamienniki). Należałoby znać więcej szczegółów aby udzielić odpowiedzi na to pytanie.

#3 2018-04-10 10:53:52
malkow1901

2018-04-10

Witam-
mam mniej więcej  podobny problem.
Czy za wycenę naprawy auta w warsztacie, który ma podpisaną umowę z ubezpieczalniami - płaci się za tę wycenę?
pozdr

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij