Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij

Odszkodowanie po oparzeniu

#1 2008-04-13 09:41:13
slaj8

Użytkownik

2008-04-13

Witam wszystkich.
Poparzyłem się ogniem z pieca C.O. Miałem poparzoną rękę ( II stopień) i norę ( III stopień). Wszystko wyglądało fatalnie (mam zdjęcia mogę pokazać). Po zakończeniu leczenia które trwało ponad miesiąc ręka i noga wygląda dobrze. Lekarz prowadzący stwierdził że nie myślał że to będzie aż tak dobrze wyglądać. Później oddałem wniosek na odszkodowanie do PZU który posłał mnie na komisję lekarską. Lekarz orzekający prawdopodobnie napisał że jest wszystko dobrze i nie przyznali mi odszkodowania, nie mogę się też odwołać od decyzji ( tylko do sądu). Faktycznie to nie wygląda źle ale ja myślę że powinienem dostać za to cierpienie i za te wszystkie musiałem tyle pieniędzy dać na wszystkie opatrunki które miałem zmieniane dwa razy dziennie. Ile procent powinienem dostać i do jakiej instytucji napisać odwołanie?

#2 2008-04-23 10:19:50
morgan

Użytkownik

2008-04-23

Re: Odszkodowanie po oparzeniu

Jeżeli po o parzeniu pozostaną jakiekolwiek blizny to oczywiście powinien być przyznany jakiś uszczerbek na zdrowiu i powinieneś zmorzyć odwołanie  do ubezpieczalni. Powinieneś jednak dokładnie przejrzeć warunki Twojego ubezpieczenia i sprawdzić jakiego typu wypadki ono obejmuje. Czy Twój wypadek miał miejsce w domu?

#3 2008-04-24 19:22:58
slaj8

Użytkownik

2008-04-13

Tak, ten wypadek zdarzył się w domu. Widocznych blizn niema ale w tych miejscach mam zaczerwienioną skórę. Warunki mojego ubezpieczenia są nie jasne nawet patrzyłem na stronę PZU Życie żeby się dowiedzieć czegoś więcej, ale tam też nic konkretnie nie pisze.

#4 2008-05-30 08:17:19
slaj8

Użytkownik

2008-04-13

Witam ponownie. Piszę bo cały czas mnie męczy sumienie że nie walczę dalej, że im odpuściłem, ale co mam robić jak nie wiem jakie pismo napisać i gdzie go wysłać żeby coś wskórać. Proszę jak toś nie dostał kiedyś odszkodowania tak jak ja a potem go wywalczył w jakiś sposób niech napisze jak to zrobił, albo jak ktoś wie jak to zrobić.