Potracenie na pasach

#1 2017-12-27 13:43:49
dzienmichal

2017-12-27

W listopadzie miałem wypadek na przejsciu dla pieszych, podczas przechodzenia przez ulice drugi samochod nie ustapil pierwszenstwa, przez co trafilem na noc do szpitala z ogólnymi potłuczeniami ciała, złamaniem lewego podudzia, noga w gipsie, karetka nastepnego dnia odwiozła mnie do domu z 14 dniowym L4, zastrzykami i innymi dziwnymi lekami.
Po 1,5 miesiaca sciagnalem gips, wrocilem do pracy, noga dalej troche boli, ale chodze i jest dobrze.
Przekazalem sprawe Kompensji, temat do PZU zglosili bodajze pod koniec listopada i teraz chodzi mi po glowie, na jakie kwoty moge liczyc, ktos z doswiadczenia moze sie wypowiedziec?

Pozdrawiam

PS. Podczas przechodzenia przez pasy byłem pod wpływem alkoholu (powrót z imprezy) natomiast auto na pierwszym pasie się zatrzymało i dopiero wtedy wszedłem na jezdnie, gdzie samochód z drugiego pasa tego już nie zrobił.
Wina kierowcy w 100% wg. policji.

Roszczenie, ktore zglosili do PZU do kwota 40 000 PLN, natomiast realna kwota do uzyskania to ok. 12 000 zł.
Potwierdzicie? smile

#2 2018-04-10 18:03:09
Rysiekop

2018-04-10

Re: Potracenie na pasach

To zależy. Ale moim zdaniem powinno być więcej. Nie podpisuj żadnych ugód.

pozdrawiam Rysiek

#3 2018-04-16 08:57:57
Andrzej_Gryczka

2014-07-22

dzienmichal napisał:

W listopadzie miałem wypadek na przejsciu dla pieszych, podczas przechodzenia przez ulice drugi samochod nie ustapil pierwszenstwa, przez co trafilem na noc do szpitala z ogólnymi potłuczeniami ciała, złamaniem lewego podudzia, noga w gipsie, karetka nastepnego dnia odwiozła mnie do domu z 14 dniowym L4, zastrzykami i innymi dziwnymi lekami.
Po 1,5 miesiaca sciagnalem gips, wrocilem do pracy, noga dalej troche boli, ale chodze i jest dobrze.
Przekazalem sprawe Kompensji, temat do PZU zglosili bodajze pod koniec listopada i teraz chodzi mi po glowie, na jakie kwoty moge liczyc, ktos z doswiadczenia moze sie wypowiedziec?

Pozdrawiam

PS. Podczas przechodzenia przez pasy byłem pod wpływem alkoholu (powrót z imprezy) natomiast auto na pierwszym pasie się zatrzymało i dopiero wtedy wszedłem na jezdnie, gdzie samochód z drugiego pasa tego już nie zrobił.
Wina kierowcy w 100% wg. policji.

Roszczenie, ktore zglosili do PZU do kwota 40 000 PLN, natomiast realna kwota do uzyskania to ok. 12 000 zł.
Potwierdzicie? smile

Czy pełnomocnik powiedział Panu, że realnie to 12.000,00 zł. ale zgłoszenie zrobił na 40.000,00 zł.? Jeśli tak to dziwne podejście do tematu.

#4 2018-04-16 13:15:34
Campter

2010-05-04

Witaj,

Czasem pełnomocnik robi wezwanie/zgłoszenie na wyższą kwotę, bazując danych z orzecznictwa z całego kraju i dodatkowo informuje poszkodowanego o realnej kwocie możliwej do uzyskania w sądzie właściwym dla niego. Jeżeli masz wątpliwości czy zastrzeżenia do obecnego pełnomocnika to zbierz pełną dokumentację dotyczącą swojej szkody i daj ją do analizy adwokatowi, radcy prawnemu lub innej kancelarii odszkodowawczej. Dobrze jest nie udostępniać info o roszczeniach jakie ci wskazano aby nie sugerować oceny, zaznaczyć że sprawa jest gdzieś indziej ale ma Pan zastrzeżenia co do ich wyceny i kompetencji.

Pozdrawiam
Katarzyna

===
Konsultant Campter.pl E-mail: biuro@campter.pl

#5 2018-04-17 09:15:29
Andrzej_Gryczka

2014-07-22

Campter napisał:

Witaj,

Czasem pełnomocnik robi wezwanie/zgłoszenie na wyższą kwotę, bazując danych z orzecznictwa z całego kraju i dodatkowo informuje poszkodowanego o realnej kwocie możliwej do uzyskania w sądzie właściwym dla niego.

Pozdrawiam
Katarzyna

Ale robienie roszczenia na kwotę 3,5 raza wyższą od tej realnie możliwej do uzyskania jest raczej mało profesjonalne - moja opinia.

#6 2018-04-18 08:50:44
Campter

2010-05-04

Andrzej_Gryczka napisał:

Campter napisał:

Witaj,

Czasem pełnomocnik robi wezwanie/zgłoszenie na wyższą kwotę, bazując danych z orzecznictwa z całego kraju i dodatkowo informuje poszkodowanego o realnej kwocie możliwej do uzyskania w sądzie właściwym dla niego.

Pozdrawiam
Katarzyna

Ale robienie roszczenia na kwotę 3,5 raza wyższą od tej realnie możliwej do uzyskania jest raczej mało profesjonalne - moja opinia.

Andrzej, zgadzam się z Tobą. Wskazałam tylko co zauważyłam na rynku odszkodowawczym

Pozdrawiam
K

===
Konsultant Campter.pl E-mail: biuro@campter.pl

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij