Kontuzja w Niemczech w czasie wolnym

#1 2017-12-14 22:12:19
Ania40

2017-12-14

Pracowałam w Niemczech na okres próbny po 4 miesiącach pracy,  wracając z marketu z zakupami padał deszcz i się poślizgnęłam skręciłam kolano i to solidnie w szpitalu okazało się że mam skręcone kolano i ponaciągane ścięgna ,odrazu dostałam stabilizator i kule .
Pracodawca jak się dowiedział że szybko nie wrócę do zdrowia dał mi wypowiedzenie 2 -tygodnie na zwolnieniu lekarskim.... po tym czasie straciłam status ubezpieczenia AOK .Wróciłam do Polski  leczyć kolano na początku prywatnie ,potem zarejestrowałam się w urzędzie pracy .
Czyli kontuzja zdarzyła się 08. 09.2017zakonczyłam leczenie 15.11.2017.lecz nadal nie mogę podjąć pracy ponieważ kolano mi puchnie .
Czy mogę się starać o odszkodowanie w Niemczech jeżeli tak to proszę o pomoc.......

#2 2017-12-15 07:19:28
Campter

2010-05-04

Re: Kontuzja w Niemczech w czasie wolnym

Witaj Ania,

Odszkodowanie tylko z NW lub NNW. Niemieckie prawo jest jest specyficzne, plus kolejna rzecz nie przewiduje odszkodowania za wypadek w drodze do czy z pracy z AOK czy ubezpieczenia pracodawcy.

Pozdrawiam
Katarzyna Neczaj

===
Konsultant Campter.pl E-mail: biuro@campter.pl

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij