wypadek samochodowy Islandia

#1 2017-12-13 22:15:38
jacek93

2017-12-13

witam,

potrzebuje porady w sprawie odszkodowania z wypadku samochodowego który wydarzył sie na islandii. Był to powrót z pracy prywatnym samochodem, wypadek nie był z naszej winy (byłem pasażerem). na wstępie powiem, że posiadałem ubezpieczenie na cały wyjazd wykupione w Polsce, pracowałem w państwowej firmie i z pracy nie miałem ubezpieczenia. po wypadku miałem problemy z nogą, w tym samym dniu udałem się do szpitala gdzie lekarze stwierdzili uszkodzony, bądź naderwany mięsień w łydce, w lewej nodze. dostałem zwolnienie z pracy na tydzień, przez cały tydzień prawie w ogóle nie chodziłem, przejście kilku metrów sprawiało ból. po tygodniu poszedłem do przychodni gdzie kolejny lekarz stwierdził "uszkodzenie tkanki mięśniowej" i dostałem kolejne zwolnienie na tydzień. po upływie 2 tygodni wróciłem do pracy, lecz ból i chwilowe "rwanie" w nodze ustało całkowicie po ponad dwóch miesiącach. za wszystkie wizyty lekarskie płaciłem z własnej kieszeni. z całą sprawą udałem się do prawnika który powiedział, że zajmie się całą sprawą i oprócz zwrotu kosztów medycznych zostanie mi wypłacone odszkodowanie od ubezpieczalni sprawcy wypadku. kilka dni temu dostałem od niego informacje, że jedyny zwrot jaki mi przysługuje to zwrot za lekarzy i z odszkodowania nic nie będzie. biorąc pod uwagę fakt, że przez 2 tygodnie nie mogłem pracować, przez ponad 2 miesiące miałem problemy z nogą i miałem polskie ubezpieczenie jakie są szanse żebym dostał wspomniane wcześniej odszkodowanie? do kogo bym się musiał z tym zgłosić ewentualnie co bym musiał zrobić. znam wiele sytuacji gdzie ludzie byli poszkodowanymi w wypadkach samochodowych i nie tylko, i mieli bez problemu wypłacane odszkodowanie nie mówiąc tu o zwrotach za lekarzy poniesionych z własnej kieszeni, więc nie wydaje mi się, że odszkodowanie mi nie przysługuje

Bardzo proszę o jakieś rady, zostałem w kropce w tej sytuacji i nie wiem co mam zrobić, za wszelkie informacje z góry dziękuje

#2 2017-12-14 07:39:41
Campter

2010-05-04

Re: wypadek samochodowy Islandia

Witaj,

Najlepiej poszukaj pełnomocnika na terenie Islandii, który zapewni Ci obsługę w języku polskim. Możesz znaleźć takiego kontaktując się z ambasadą, powinni ci doradzić.

Pozdrawiam
Katarzyna

===
Konsultant Campter.pl E-mail: biuro@campter.pl

#3 2017-12-15 12:29:50
jacek93

2017-12-13

witam, dzięki za odpowiedź, mail już został napisany. Ogólnie to wypadek był pod koniec sierpnia, jakie są szanse, że za taka sprawę będzie wypłacone jakiekolwiek odszkodowanie? wyjazd był w celach zarobkowych, a przez ten incydent bilans kiepsko wyszedł

#4 2017-12-18 07:44:40
Campter

2010-05-04

Witaj,

Piszesz "na wstępie powiem, że posiadałem ubezpieczenie na cały wyjazd wykupione w Polsce". Weryfikowałeś zakres tego ubezpieczenia?

Pozdrawiam
Katarzyna

===

#5 2017-12-20 15:18:57
jacek93

2017-12-13

Witam,

posiadałem wykupiony wojażer pzu, tak wypadek samochodowy również się zawiera w zakresie ubezpieczenia. napisałem meila do ambasady polskiej na islandii, dostałem odpowiedź, że ambasada nie posiada takich informacji odnośnie pełnomocników. udostępnili mi link do strony z prawnikami na islandii lecz uprzedzili, że nie znajdę tam nikogo obsługującego w języku polskim. po rozmowie z konsultantem pzu zgłosiłem sprawę przez formularz zgłoszeniowy NNW. Co z tego wyjdzie, zobaczymy. lecz na początku chodziło mi o sam fakt, czemu prawnik Islandzki który doradzał mi po wypadku powiedział, że odszkodowanie z OC sprawcy mi nie przysługuje skoro byłem poszkodowanym

#6 2017-12-21 07:31:55
Campter

2010-05-04

Witaj,

Zgadza się, jeżeli sprawca zdarzenia miał wykupione OC możesz dochodzić swoich roszczeń. Z "lokalnym" Mecenasem byłoby ci łatwiej ze względu na język. Szkodę możesz jeszcze likwidować w Polsce przez korespondenta. Czy jesteś w posiadaniu wiedzy w jakim TU był ubezpieczony sprawca?

Pozdrawiam
Katarzyna

===

#7 2017-12-25 15:32:25
jacek93

2017-12-13

wszystkie informacje odnośnie sprawcy uzupełnione są ana dokumencie od policji spisanym zaraz po wypadku., łącznie z jego tow. ubezpieczeniowym. Dobrze rozumiem, że to do TU sprawcy musiałbym się odezwać w sprawie wypłaty odszkodowania? Mogę to zrobić bezpośrednio ja, czy muszę przez jakiegoś prawnika?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij