Dopłata za uszkodzony pojazd - utrata jego wartości

#1 2017-11-28 21:14:51
jaras000@wp.pl

2017-11-28

Witam Serdecznie

W czerwcu tego roku miałem szkodę komunikacyjną zlikwidowaną z ubezpieczenia sprawcy, uszkodzeniu uległa lewa strona pojazdu, szkoda została zlikwidowana w serwisie autoryzowanym, został wydany również pojazd zastępczy na czas naprawy. Posiadałem przed szkodą pojazd bezwypadkowy z idealną fabryczną powłoką lakieru oraz fabrycznym zabezpieczeniem antykorozyjnym elementów blacharskich, w chwili obecnej posiadam pojazd po naprawie powypadkowej (wykonanych teoretycznie wg wszelkich zaleceń producenta), ale jego wartość jest niższa niż przed zaistnieniem szkody. Każdy potencjalny kupujący stwierdzi, że pojazd był powypadkowy, co znacznie obniża jego wartość. Czy mogę wnieść do ubezpieczalni żądanie wyrównania wartości pojazdu z przed zaistniałej szkody i po jej likwidacji? Nadmienię iż posiadam dokumentację (wykonaną przez ubezpieczalnie), stwierdzającą iż była to przed szkodą oryginalna powłoka lakiernicza.

Pozdrawiam
Jarek

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij