Potrącenie na pasach

#1 2017-09-12 13:35:01
kazekpl

2017-09-12

Witam,
chciałbym zapytać, czy mój syn może ubiegać się o jakiekolwiek odszkodowanie od sprawcy wypadku.
Syn (15lat) został potrącony na pasach, gdy prawidłowo po nich przechodził. Całkowita wina sprawcy. Generalnie skończyło się na bólu (obite kolano, ból głowy i karku), ale ze względu na mocniejsze uszkodzenia samochodu, zatrzymano go na obserwacji w szpitalu dwa dni + teraz 5 dni zwolnienia ze szkoły.

Czy w tym przypadku warto zwracać się o jakiekolwiek odszkodowanie? Lepiej w takim przypadku zgłosić się do ubezpieczyciela sprawcy, czy założyć sprawę sprawcy, który sam zgłosi się do swojego ubezpieczyciela? Jaka jest realna wycena szkody za ten wypadek, tak jak wspomniałem, są to tylko obicia, ból i trochę przeżyć po których trochę się rozkleił, gdy emocje zeszły.
Pozdrawiam

#2 2017-09-13 10:31:32
Campter

2010-05-04

Re: Potrącenie na pasach

Witaj,

Jeżeli policja określiła, że syn nie przyczynił się do zdarzenia to uzyskaj od policji notatkę z miejsca zdarzenia w której wskazano dokładnie sprawcę oraz jego ubezpieczyciela OC. Następnie możesz zgłosić się z nią do TU, z opisem zdarzenia i negatywnych skutkach oraz pełną dokumentacją medyczną i rachunkami - czyli zgłosić szkodę osobową. W przypadku potłuczeń nie liczyłabym na duże odszkodowanie ale zawsze warto spróbować.

Szkoda nie jest duża ani zagmatwana zatem powinnaś poradzić sobie sama. W razie czego pisz pomogę.

Pozdrawiam
Katarzyna

===
Konsultant Campter.pl E-mail: biuro@campter.pl

#3 2017-09-15 17:49:55
EwelinaB

2017-09-15

Witam, z tego co mówiła mi moja Pani prawnik (prowadził mi sprawę ale o odszkodowanie po śmierci męża ) to warto w takim wypadku skupić się na dokumentacji medycznej, zresztą moja kuzynka tez korzystała z jej pomocy, a miała podobna sprawę do opisanej powyżej, nie chce się wymądrzać, ale zachęcam do kontaktu, mnie pomogła, Pani prawnik ma numer ***** Sympatyczna kobieta i zorientowana w temacie.

#4 2017-09-18 08:52:07
Campter

2010-05-04

EwelinaB zachęcam zapoznać się z regulaminem forum.

Pozdrawiam
Katarzyna

===
Konsultant Campter.pl E-mail: biuro@campter.pl

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij