Czy mogę ubiegać się o odszkodowanie za śmierć matki w wypadku ?

#1 2017-09-02 17:25:33
Krzysztof6

2017-09-02

Witam i proszę o radę.

Moja matka zmarła śmiercią tragiczną, matka była pasażerką auta którego kierowca był nietrzeźwy. Mieli wypadek, ona nie przeżyła.
Sprawca siedział w więzieniu około 3 lata.  Zadaję jedno proste pytanie, czy mogę ubiegać się o odszkodowanie na drodze cywilnej od sprawcy wypadku jeśli od tego zdarzenia minęło sporo czasu ?  wypadek miał miejsce w 1992 roku.

Wiem że to sporo czasu ale uważam, że takie odszkodowanie mi się należy ponieważ w czasie jej śmierci byłem małym dzieckiem a sprawca to dziś osoba majętna któa dodatkowo mimo że mieszka niedaleko nigdy żadnym czynem nie wynagrodziła mi swojego uczynku.

Proszę tylko o opinię czy mogę coś w tej sprawie jeszcze zrobić.

#2 2017-09-04 09:54:40
Andrzej_Gryczka

2014-07-22

Re: Czy mogę ubiegać się o odszkodowanie za śmierć matki w wypadku ?

Krzysztof6 napisał:

Witam i proszę o radę.

Moja matka zmarła śmiercią tragiczną, matka była pasażerką auta którego kierowca był nietrzeźwy. Mieli wypadek, ona nie przeżyła.
Sprawca siedział w więzieniu około 3 lata.  Zadaję jedno proste pytanie, czy mogę ubiegać się o odszkodowanie na drodze cywilnej od sprawcy wypadku jeśli od tego zdarzenia minęło sporo czasu ?  wypadek miał miejsce w 1992 roku.

Wiem że to sporo czasu ale uważam, że takie odszkodowanie mi się należy ponieważ w czasie jej śmierci byłem małym dzieckiem a sprawca to dziś osoba majętna któa dodatkowo mimo że mieszka niedaleko nigdy żadnym czynem nie wynagrodziła mi swojego uczynku.

Proszę tylko o opinię czy mogę coś w tej sprawie jeszcze zrobić.

Jeśli w okresie 1992 - 2002 nie były podejmowana przez Pana lub w Pana imieniu  czynności zmierzające do dochodzenia odszkodowania / zadośćuczynienia to roszczenia się przedawniły, niezależnie ile miał Pan lat w chwili wypadku. Przepis, który ktoś zamieścił powyżej wszedł w życie w 2007 r. i miał zastosowanie do roszczeń nie przedawnionych, a wszystko wskazuje że Pańskie roszczenie było przedawnione.  Proszę nie dać się nabrać na obietnice pomocy, a już na pewno nic nie płacić z góry za porady, analizy itp.

#3 2017-09-04 11:33:20
Campter

2010-05-04

Witaj,

Andrzej ma rację. Uważaj na wszelkiego rodzaju obietnice i naciągaczy.

Pozdrawiam
Katarzyna

===
Konsultant Campter.pl E-mail: biuro@campter.pl

#4 2017-09-10 09:35:24
ParagrafDO

2017-07-13

Niestety jak wyżej sprawa już jest przedawniona.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij