Renta? odszkodowanie? wypadek

#1 2017-08-21 23:56:04
metalkowa

2017-08-21

Czy mogę się ubiegać o rentę i jaką ?
jeśli moje ubezpieczenie było do kwoty 30 tysięcy złotych w ubezpieczeniach z uczelni - na jaki procent odszkodowania mogę liczyć?
czy mogę liczyć na jakieś zniżki np w komunikacji miejskiej
czy jak miałam zrobione badania na prawo jazdy to muszę je powtarzać?
jak wygląda to w przypadku kursów prawa jazdy czy mogę się starać o jakieś udogodnienia w pojeździe szkoleniowym przy takich złamaniach ?

opis rentgena po 3 miesiącach po wypadku
Aktualnie widoczne jest:
- obustronne , wieloodłamowe złamanie części bocznych kości krzyżowej , z wielokierunkowymi przemieszczeniami odłamów kostnych, obustronne, wielopoziomowe złamania ścian otworów krzyżowych, wielopoziomowe złamania łuków kręgów krzyżowych. W odc S3 - S5 złamanie w części centralnej kości krzyżowej,   - w okolicę kości ogonowej założony dren od strony prawej
- oderwanie i przemieszczenie kości ogonowej,
- obustronne, wieloodłamowe złamania z przemieszczeniem kości łonowych, w tym fragmentacja prawej kości łonowej, ze zniszczeniem części prawobocznej spojenia łonowego - obecnie z założoną stabilizacją płytkami wzdłuż spojenia oraz   przechodzącą na talerze kości biodrowych.
- obustronne złamanie kości kulszowych, z przemieszczeniem po str. prawej,
- złamanie lewych wyrostków poprzecznych kręgów L2, L3, L4.

Kości biodrowe i widoczne odcinki bliższe kości udowych bez widocznych złamań.
Obecność licznych, w przewadze  niewielkich stref płynowych i wolnego powietrza w tkankach miękkich miednicy,. drobne pęcherzyki powietrza zaotrzewnowo- po przebytym zabiegu operacyjnym

Zespolenia - rekonstrukcja 3D

Ogólny opis sytuacji jak wygląda
56 dni leżenia w szpitalu
3 tygodnie leżenia jeszcze w domu
2 tygodnie rehabilitacji prywatnej - ok.6 tysięcy
dzięki rehabilitacji chodzę już praktycznie bez kul po domu , o kulach po schodach lub przy dłuższym chodzeniu lub po zbyt długim siedzeniu jako podpora przy rozprostowywaniu się , zdarza się że po siedzeniu lub chodzeniu nagle muszę legnąć by naprostować naciskającą kość krzyżową na bliznę (odczucia uciska jakby ktoś mocno szczypał lub robił mi na plecach tzw pokrzywkę )
od niecałych 3 tygodni chodzę do ośrodka zdrowia na prywatna rehabilitacje bo państwowo (czyli bezpłatnie jest dopiero możliwość od stycznia przyszłego roku,a na domową nie miałam co liczyć bo nie obejmuje mnie albo rejonowe albo każą dojeżdżać 30 km do centrum a dla mnie to tak jak wyprawa 12h na siedząco takie porównanie z poprzednimi latami tez paliwo i czas kierowcy 1,5h+ 5-6 min postoje żeby rozprostować się na chwilę) 70zł za wizytę (w tym dojazd ok 3 km)
z wiązku że to było w ciągu roku akademickiego mam kampanie wrześniową i tu jest pytanie czy w ramach dojazdu też mogę się starać o jednorazowy koszt tj np za paliwo lub za bilet w tym przypadku (mimo że obecnie jest mi ciężko wysiedzieć dłużej niż 30 min )
jest jeszcze problem wypróżnień , muszę chodzić w pieluchomajtkach - na szczęście jestem wstanie utrzymać na tyle żeby 3-5 razy dziennie się wysikać ale niestety jest problem na toalecie bo jak siedzę to i tak nawet przy wymuszonym to nie chce lecieć  . niestety obecnie żeby się wypróżnić muszę siadać na wannie lub kucnąć w wannie i to wymuszać mocno (niestety mięśnie brzucha nie wypracowałam jeszcze na tyle)

czy w ramach tego mogę się starać o indywidualne nauczanie i na czym ono też polega , lub urlop zdrowotny i jak długo ?
przed wypadkiem pracowałam na umowę zlecenie - czy z tego też mogę mieć jakąś rentę wyrównawczą?
obecnie kierowniczka mi przedłuża te umowy w ramach okresu składkowego no wiecie żeby jednak te 6 miesięcy krócej móc pracować do emerytury
jak to wygląda prawnie ?

#2 2017-08-22 16:25:53
Andrzej_Gryczka

2014-07-22

Re: Renta? odszkodowanie? wypadek

1. wysokość świadczenia z polisy uczelnianej będzie zależna od wysokości  uszczerbku na zdrowiu, a to określi lekarz po zakończeniu leczenia. Mogę wstępnie oszacować, że będzie to min. 25 % uszczerbku na zdrowiu
2. ewentualne zniżki na komunikację będą zależne od tego czy będzie Pani miała orzeczony stopień niepełnosprawności - do ustalenia we właściwym powiatowym zespole ds orzekania o stopniu niepełnosprawności
3. indywidualne nauczenia zależy od zgody uczelni, może Pani także rozważyć urlop dziekański 
4. rentę z OC będzie Pani mogła otrzymać jeśli w następstwie wypadku doszło do zwiększenia potrzeb (z opisu wynika, że tak jest) oraz w przypadku utraty zdolności do pracy - ustalenie kwoty rent wymaga analizy dokumentacji
5. wszelkie koszty poniesione w wyniku wypadku powinny być zwrócone

Jeśli ma Pani bardziej szczegółowe pytania proszę o kontakt.

#3 2017-08-22 16:28:02
Andrzej_Gryczka

2014-07-22

Michał_Cierpol napisał:

Proszę o kontakt
Postaram się odpowiedzieć na wszystkie Pani pytania.

Nic nie stoi na przeszkodzie aby udzielił Pan odpowiedzi na forum, chyba że Pan na forum ogranicza się do pozostawiania swoich danych kontaktowych.

#4 2017-08-23 09:45:17
Andrzej_Gryczka

2014-07-22

Michał_Cierpol napisał:

Dużo lepiej i jakoś łatwiej rozmawia mi się z osobami poszkodowanymi przez telefon bądź co też nie raz się zdarza osobiście. Ale nie neguję, forum to też dobra forma odpowiedzi i wymiany zdań.

A ja odniosłem wrażenia, że chce Pan zdobyć numer do Klienta, aby namówić go na skorzystanie z Pana usług smile Ale pewnie się mylę smile

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij