Fałszywe zeznania i umorzenie postępowania

#1 2017-08-17 21:30:46
Gracja22

2017-08-17

Witam.  Brałam udział w kolizji. Jechałam prawym pasem i facet uderzył mnie w tył auta po prawej stronie ..ja dachowałam a on odbił w bok po ukosie. Wg mnie przysnął ale to niewazne. Mam dwóch świadków z rodziny którzy jechali ze mną. Odrazu wiedzieliśmy że będzie kombinował bo latał po ludziach którzy nadjechali i dość dziwnie się zachowywal. Z zeznań wynika że on wymyślił swoją wersję, że ja zajechalam mu drogę zjeżdżając z lewego pasa. Osoba trzecia nie będąca świadkiem bezpośrednim wydarzenia która nadjechała zeznała, że ja jej powiedziałam : (tu wersja faceta, który we mnie uderzył) podając moje nazwisko nie wiem skąd.  a to czyste klamstwo. policja umorzyla sprawę że względu na brak dowodów i rozbieżność zeznań. Czy warto wnosić do sądu wniosek o ukaranie tego kłamcy który we mnie uderzył i zagadał się z innym facetem?

#2 2017-09-04 11:53:03
Campter

2010-05-04

Re: Fałszywe zeznania i umorzenie postępowania

Witaj,

Osoby pokrzywdzone często nie zgadzają się z decyzją policji czy prokuratury. W takiej sytuacji można zaskarżyć decyzję  o odmowie lub umorzeniu postępowania przygotowawczego, a nawet doprowadzić do wszczęcia postępowania w sądzie bez udziału oskarżyciela publicznego.

Pozdrawiam
Katarzyna

===
Konsultant Campter.pl E-mail: biuro@campter.pl

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij