Wypadek przy pracy

#1 2017-06-13 15:08:52
TSond

2017-06-13

Witam,

podczas pracy na maszynie CNC doznalem urazu (przeciecie palca - 1 szew). Zatrzymałem maszyne, chciałem sciagnac wiór z wiertła bo sie zaplatał. Probowalem sciagnac go powietrzem ale nie dalo rady wiec chcialem sciagnac go reka. Wiór mi sie zaplatal przecinajac rekawiczke oraz palec. Kolega udzielil mi pierwszej pomocy i poszedlem zgłosic wypadek do kierownika po czym pojechalem do szpitala.
Opisalem caly wypadek na kartce i zanioslem do bhp-owca wraz z rekawiczka. BHPowiec stwierdzil ze to moja wina i nie bedzie to uznane jako wypadek przy pracy bo nie ma krwi na rekawiczce oraz moglem uzyc haczyka do sciagniecia wiorow. Problem jest w tym ze przy maszynie nie ma zadnego haczyka, a druga sprawa to nikt mi nie przekazal informacji ze nalezy wiory sciagac jakims haczykiem, moze dlatego ze moje szkolenie BHP odbylo sie na zasadzie masz nosic rekawiczki, okulary, a jak jest glosno to jeszcze zaloz stopery, tu i tu podpisz, do widzenia.
Protokolu powypadkowego jeszcze nie odebralem, nawet nie wiem czy sporzadza.
Stad moje pytanie czy mozna cos z tym zrobic aby zostalo to zdarzenie uznane jako wypadek przy pracy?

#2 2017-06-14 12:21:06
MPorada

2017-06-13

Re: Wypadek przy pracy

Ciężko...pozostaje ubezpieczenie NNW, może wypłacą parę zł.

#3 2017-06-20 12:28:57
Grzegorz Choj.

2017-02-10

Witam
Czekaj na protokół BHP-owca, jak będzie nie na twoją korzyść to się odwołaj, masz świadków zdarzenia? -Kolega udzielił ci pomocy, Oraz zgłosiłeś to kierownikowi zmiany.
W razie problemów dzwon do mnie, postaram się pomóc. Dane kontaktowe poniżej.
Pozdrawiam

===
Grzegorz Chojnacki
Doradca Odszkodowawczy Campter, tel. 783-743-841, g.chojnacki@campter24.pl

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij