Staw kolanowy

#1 2017-05-05 19:25:08
radziu66666

2017-05-05

Witam w ndz podczas gry w piłkę doznałem urazu kolana. W pon zgłosiłem się na pogotowie gdzie rozpoznanie wyszło S80 stłuczenie kolana ( rtg bez widocznych cech złamania). Wskazania odciążenie i konsultacja w poradni .We wtorek poszedłem na usg stawu kolanowego ( prywatnie) gdzie : płyn w stawie -nieobecny ,kaletka podrzepkowa -niepowiększona, więzadło rzepki bez zmian, MM - uszkodzony róg tylny, ML nieuszkodzony , ACL uszkodzone , PCL , MCL, LCL nieuszkodzony .Lekarz za dużo mi nie pomógł na tym usg. Rozpoznanie S 83.2 i S 83.5.W czwartek udałem się do ortopedy gdzie lekarz zbadał moje kolano i stwierdził ból w stawie kolanowym po stronie przyśrodkowej. Zakres fizjologiczny . W badaniu dolegliwości ze strony tylnej i bocznej stawu kolanowego . w badaniu usg podejrzenie uszkodzenia MM. Rozpoznanie M23 ( Wewnętrzne uszkodzenia stawu kolanowego.Zalecenia okłady z lodu 3x dz ,tabl x dziennie ,żel 3xdz, rower za 10 dni i rehabilitacja jak zejdzie obrzęk i będzie poprawa. Kontrola po przebytej rehabilitacji .Czy z tytułu tych urazów mogę starać się o odszkodowanie - jestem ubezpieczony w pracy - ubezpieczenie grupowe ,płace coś koło 60 zł . L4 mam do przyszłego pt i potem mam zamiar wrócić do pracy i zacząc rehabilitacje.pozdrawiam

#2 2017-06-21 17:15:45
maszak

2017-05-11

Re: Staw kolanowy

Myślę, że tak ale najlepiej jak skontaktujesz się z jakimś centrum np drb czy coś. Oni zwykle mają bezpłatną konsultację i powiedza ci czego możesz oczekiwaćsmile

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij