Krwiak śródmózgowy,złamany nos,kość oczodołu po wypadku

#1 2017-02-21 00:48:15
Wujek

2017-02-21

Witam,

2 lata temu miałem kolizję samochodowa w której byłem pasażerem w drodze do pracy.
Sprawa została zgłoszona z OC sprawcy,jak i z NNW. Zostały wypłacone pieniądze oraz przyznane 11% uszczerbku.
Ponoć maksymalnie za ten uszczerbek było 17%,ale musiałbym iść do sądu z TU.

Pracodawca nie uznał wypadku przy pracy,co jest ewidentnie złośliwością(Była droga nie przerywana-jak najkrótsza,świadek).
Powoływał się na to ,że byłem w dwóch różnych szpitalach ( transport karetką w celu wykonania KT). Nie miałem siły się kłócić i tak firmę zmieniłem po tym zdarzeniu.

Moje pytanie jest następujące czy jest szansa uzyskania odszkodowania z OC pracodawcy za wypadek w drodze do pracy?? Jestem skłonny iść do sądu z pracodawcą,ponieważ wiem ,że mam rację a wypadek był 07.2015,także mam jeszcze czas.

Pozdrawiam

#2 2017-03-30 09:27:02
Andrzej_Gryczka

2014-07-22

Re: Krwiak śródmózgowy,złamany nos,kość oczodołu po wypadku

Wujek napisał:

Witam,

2 lata temu miałem kolizję samochodowa w której byłem pasażerem w drodze do pracy.
Sprawa została zgłoszona z OC sprawcy,jak i z NNW. Zostały wypłacone pieniądze oraz przyznane 11% uszczerbku.
Ponoć maksymalnie za ten uszczerbek było 17%,ale musiałbym iść do sądu z TU.

Pracodawca nie uznał wypadku przy pracy,co jest ewidentnie złośliwością(Była droga nie przerywana-jak najkrótsza,świadek).
Powoływał się na to ,że byłem w dwóch różnych szpitalach ( transport karetką w celu wykonania KT). Nie miałem siły się kłócić i tak firmę zmieniłem po tym zdarzeniu.

Moje pytanie jest następujące czy jest szansa uzyskania odszkodowania z OC pracodawcy za wypadek w drodze do pracy?? Jestem skłonny iść do sądu z pracodawcą,ponieważ wiem ,że mam rację a wypadek był 07.2015,także mam jeszcze czas.

Pozdrawiam

Wypadek w drodze do pracy daje Panu tylko prawo do zasiłku chorobowego w wysokości 100 % podstawy wymiaru. Jeśli otrzymywał Pan zasiłek w niepełnej wysokości (80 %) prościej będzie uzyskać wyrównanie z OC samochodu sprawy, niż szarpać się z pracodawcą.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij