Wypadek na uczelni, zatrudnienie UZ

#1 2016-10-21 20:13:27
casio

2016-10-21

Witam, szukam informacji bardzo długo ale nigdzie nie mogę znaleźć nic więcej na temat takiego przypadku jak mój. Miałem wypadek podczas zajęć z Wychowania Fizycznego na Uczelni. Rywal, z przeciwnej drużyny (nie znam go, nie chodzi ze mną na żadne zajęcia) wleciał na mnie z całym impetem i upadł na wyprostowaną w kolenie nogę. Po wizycie na pogotowiu oraz u ortopedy okazało się, że mam naciągnięte więzadło przyśrodkowe boczne. Koszty cały czas rosną bo należy zakupić sporo leków oraz

#2 2016-11-23 10:17:35
fru90

2016-11-22

Re: Wypadek na uczelni, zatrudnienie UZ

Witam,

W zasadzie należało by rozważyć dwie sytuacje.

1) Posiada Pandobrowolne ubezpieczenie NNW (uczelnia zapewnia polisę ubezpieczeniową lub też wykupił Pan taką polisę samodzielnie.

2) Nie posiada Pan dodatkowego ubezpieczenia.

W pierwszej z możliwych opcji istnieje możliwość wystąpienia z roszczeniami do ubezpieczyciela - co skutkowac może wypłata odszkodowania, co pozwoli na pokrycie kosztów lub ich części.

W drugiej opcji osobom, które stały się niezdolne do pracy wskutek wypadku w szczególnych okolicznościach – w tym m.in. w czasie zajęć w szkole wyższej lub zajęć na studiach doktoranckich przysługuje:

renta z tytułu niezdolności do pracy;

jednorazowe odszkodowanie;

świadczenia opieki zdrowotnej określone w przepisach o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, w zakresie niezbędnym do leczenia następstw wypadku lub choroby zawodowej, pod warunkiem że osoby te nie są objęte ubezpieczeniem zdrowotnym.

W tym przypadku konieczne jest przeprowadzenie postępowania przed ZUS.

NIe mam formalnych przeszkód aby występować o oba z wskazanych powyżej świadczeń łącznie.

Jeżeli jest Pan zainteresowany bardziej szczegółowymi informacjami w tym zakresie proszę o kontakt pod numerem telefonu 721097329

Kancelaria Prawna Claim&Insurance Consulting Sp. z o.o.

#3 2016-11-23 10:18:34
fru90

2016-11-22

Witam,

W zasadzie należało by rozważyć dwie sytuacje.

1) Posiada Pandobrowolne ubezpieczenie NNW (uczelnia zapewnia polisę ubezpieczeniową lub też wykupił Pan taką polisę samodzielnie.

2) Nie posiada Pan dodatkowego ubezpieczenia.

W pierwszej z możliwych opcji istnieje możliwość wystąpienia z roszczeniami do ubezpieczyciela - co skutkowac może wypłata odszkodowania, co pozwoli na pokrycie kosztów lub ich części.

W drugiej opcji osobom, które stały się niezdolne do pracy wskutek wypadku w szczególnych okolicznościach – w tym m.in. w czasie zajęć w szkole wyższej lub zajęć na studiach doktoranckich przysługuje:

renta z tytułu niezdolności do pracy;

jednorazowe odszkodowanie;

świadczenia opieki zdrowotnej określone w przepisach o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, w zakresie niezbędnym do leczenia następstw wypadku lub choroby zawodowej, pod warunkiem że osoby te nie są objęte ubezpieczeniem zdrowotnym.

W tym przypadku konieczne jest przeprowadzenie postępowania przed ZUS.

NIe mam formalnych przeszkód aby występować o oba z wskazanych powyżej świadczeń łącznie.

Jeżeli jest Pan zainteresowany bardziej szczegółowymi informacjami w tym zakresie proszę o kontakt pod numerem telefonu 721097329

Kancelaria Prawna Claim&Insurance Consulting Sp. z o.o.

#4 2016-12-04 19:35:49
Karolina.001

2016-12-04

Witam,
czy na miejscu sporządzono kartę wypadku, albo jakąś notatkę potwierdzającą zdarzenie? Istnieje możliwość ubiegania się o odszkodowanie, jeżeli doszło do zdarzenia w wyniku zaniedbań obowiązków ciążących na placówce oświatowej.

Zapraszam do kontaktu chętnie zweryfikuje sprawę i odpowiem na pytania
tel. 665-414-020.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij