Wypadek w drodze do pracy

#1 2016-09-08 14:34:52
bartek44

2016-09-08

W drodze do pracy, w zimę upadłem na chodniku i złamałem nogę. Mój szef mówi, że nie byłem wtedy w zakładzie pracy i nie należy mi się odszkodowanie. Czym mam jednak na nie szansę?

#2 2016-09-12 12:13:57
Michal_

2015-10-26

Re: Wypadek w drodze do pracy

Za wypadek w drodze do pracy nie przysługuje odszkodowanie. Masz jednak prawo do 100% zasiłku chorobowego.

#3 2017-03-09 10:35:53
Michal_

2015-10-26

Michał Cierpol nie wprowadzaj klienta w błąd. Czytaj uważnie pytania!

#4 2017-03-13 14:21:02
Michal_

2015-10-26

Michał_Cierpol napisał:

Witam.
Jeśli był to chodnik w miejscu publicznym to przysługuje odszkodowanie, wszystkie chodniki są ubezpieczone.
Zapraszam do kontaktu, myślę, że będę mógł pomóc.
Pozdrawiam.

Myślę, że taka opinia wprowadza w błąd forumowicza, gdyż odpowiedzialność zarządcy drogi, chodnika, etc. oparta jest na zasadzie winy. Poszkodowany/uprawniony musi wykazać winę zarządcy w nienależytym utrzymaniu chodnika lub innego miejsca, w którym doszło do zdarzenia. Bartek44 nie wspomina nic na temat złego stanu chodnika, braku należytego odśnieżania, etc. Napisał jedynie, ze do upadku doszło w zimę.

Twierdzenie zatem, że za każde poślizgnięcie, przewrócenie się na czymkolwiek ktoś ponosi odpowiedzialność jest właśnie wprowadzaniem kogoś w błąd i o to mi chodziło.

#5 2017-03-13 14:24:30
Michal_

2015-10-26

Michał_Cierpol napisał:

Nie ma tam żadnego błędu bo za upadek na nieodśnieżonym chodniku przysługuje odszkodowanie smile
Nie jest to odszkodowanie od pracodawcy a od zarządcy chodnika.

Jest Pan pewien, że w każdym przypadku? Bo ja nie smile Musi Pan wykazać zaniedbanie, a więc winę zarządcy za taki stan chodnika, który był przyczyną danego zdarzenia wywołującego szkodę. Przykład: całą noc padał śnieg a do zdarzenia doszło o 6 rano. Czy w Pana ocenie zarządca chodnika (powiedzmy, że jest nim zwykły właściciel domku jednorodzinnego) ponosi odpowiedzialność w takim przypadku? Czy jego odpowiedzialność jest absolutna?

O takim wprowadzaniu w błąd mówię smile

#6 2017-03-13 14:27:05
Michal_

2015-10-26

Pandora12 napisał:

Michał_Cierpol napisał:

Nie ma tam żadnego błędu bo za upadek na nieodśnieżonym chodniku przysługuje odszkodowanie smile
Nie jest to odszkodowanie od pracodawcy a od zarządcy chodnika.

Pan Michał C. nie wprowadził nikogo w żaden błąd.

Poszkodowany nie dostanie odszkodowania z ubezpieczenia pracowniczego, za to będzie mógł się starać o odszkodowanie od właściciela chodnika jednak trzeba będzie wykazać zaniedbanie z jego strony- wtedy niezbędna jest dokumentacja fotograficzna miejsca zdarzenia, zeznanie przynajmniej jednego świadka, karetka, no i najlepiej jeszcze wezwać straż miejską lub policję bo z tego będzie notatka.

Czy wszystko jasne Pani Michale P. ?

Nie ma żadnego ubezpieczenia pracowniczego. Jest tylko ubezpieczenie z tytułu wypadków przy pracy w ramach ubezpieczenia społecznego smile

Co do zaniedbania do wypowiedziałem się wyżej.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij