Poważny wypadek, OC sprawcy

#1 2016-09-06 07:26:36
amciaaa90

2016-09-06

Witam

3 tygodnie temu uderzył w mój pojazd sprawca przez co auto dachowało rozwalając barierę bezpieczeństwa. Na miejscu była policja i sprawca dostał wysoki mandat, miałam również świadka który zatrzymał się i potwierdził okoliczności wypadku, policja zapewniała że nie będzie problemu z zapłatą za szkodę z OC sprawcy. Mój brat doznał złamania ręki z przemieszczeniem i dużo potłuczeń, uraz kręgosłupa.
Mija już 3 tydzień i dziś miałem telefon od osoby z TU że chce się umówić na oględziny miejsca kolizji. Znajomy mówił że pewnie nie chcą zapłacić za szkodę i będą problemy skoro ludzie z TU chcą oglądać miejsce wypadku, czytałem gdzieś że takie oględziny są nagrywane.

Proszę o pomoc jak to wygląda ? Czy mam prawo nie zgodzić się na nagrywanie mnie na takich oględzinach ?

Bardzo dziękuję za pomoc.

#2 2016-09-06 09:04:24
Michal_

2015-10-26

Re: Poważny wypadek, OC sprawcy

amciaaa90 napisał:

...sprawca dostał wysoki mandat,... Mój brat doznał złamania ręki z przemieszczeniem i dużo potłuczeń, uraz kręgosłupa...

Przy takich obrażeniach sprawa nie mogła zakończyć się mandatem. Policja musiała wszcząć postępowanie dochodzeniowe (obrażenia ciała powyżej 7 dni).

Co do nagrywania na miejscu zdarzenia - jak najbardziej nie musisz na to wyrażać zgody.

p.s. uważaj na takich naganiaczy jak powyższy super zadowolony klient wink

#3 2016-09-07 21:31:47
amciaaa90

2016-09-06

Michal_Pietrykowski napisał:

amciaaa90 napisał:

...sprawca dostał wysoki mandat,... Mój brat doznał złamania ręki z przemieszczeniem i dużo potłuczeń, uraz kręgosłupa...

Przy takich obrażeniach sprawa nie mogła zakończyć się mandatem. Policja musiała wszcząć postępowanie dochodzeniowe (obrażenia ciała powyżej 7 dni).

Co do nagrywania na miejscu zdarzenia - jak najbardziej nie musisz na to wyrażać zgody.

Dziękuję bardzo za odpowiedz.

Z tego co wiem to sprawca po czynnościach policji itp odjechał z panem od lawety.
Ja dostałam tylko jego dane i dane z polisy i numer jakiegoś wezwania i tyle. Teraz są problemy bo facet z ubezpieczalni nalega na oględziny że zostały mu zlecone z jakiejś zewnętrznej firmy i on musi to nagrywać.
Do tego mam przyjechać na miejsce wypadku z bratem który ma połamaną rękę i potłuczenia. Nie wiem jak wygląda taka likwidacja szkód ale to jest jakaś parodia.
Dowiedziałam się że jeśli on tego nie nagra i nie spełnię jego warunków on nie będzie mógł wysłać tego jak to określił "dalej" i nie dostaniemy żadnego odszkodowania....

Ja rozumiem że są jakieś wytyczne ale to jest jakaś kpina....

#4 2016-09-07 21:38:42
Andrzej_Gryczka

2014-07-22

amciaaa90 napisał:

Michal_Pietrykowski napisał:

amciaaa90 napisał:

Dziękuję bardzo za odpowiedz.

Z tego co wiem to sprawca po czynnościach policji itp odjechał z panem od lawety.
Ja dostałam tylko jego dane i dane z polisy i numer jakiegoś wezwania i tyle. Teraz są problemy bo facet z ubezpieczalni nalega na oględziny że zostały mu zlecone z jakiejś zewnętrznej firmy i on musi to nagrywać.
Do tego mam przyjechać na miejsce wypadku z bratem który ma połamaną rękę i potłuczenia. Nie wiem jak wygląda taka likwidacja szkód ale to jest jakaś parodia.
Dowiedziałam się że jeśli on tego nie nagra i nie spełnię jego warunków on nie będzie mógł wysłać tego jak to określił "dalej" i nie dostaniemy żadnego odszkodowania....

Ja rozumiem że są jakieś wytyczne ale to jest jakaś kpina....

Skoro policja była na miejscu i rozstrzygnęła kwestię winy to ich dochodzenia są trochę śmieszne, ale mają prawo wyjaśniać okoliczności. Pani nie musi się zgadzać na nagrywanie Pani osoby itp. Ubezpieczyciel nie ma prawa tego żądać i nie może uzależniać od tego wypłaty. W jakiej firmie sprawca miał ubezpieczenie?

#5 2016-09-07 22:03:25
amciaaa90

2016-09-06

Ubezpieczenie sprawca miał w firmie WARTA. Na miejscu jak pisałam była Policja, straż, pogotowie, policja wykonywała zdjęcia, pisała notatki, zabezpieczała również miejsce wypadku.
Czyli co mam powiedzieć temu człowiekowi odnośnie tych oględzin ? Wiem że top głupie aole nie chce być przez kogoś nagrywana bo również dbam o swoją prywatność. On mi po prostu powiedział że on wykonuje swoją pracę i jeśli nie zgodzę się na to, na co on dostał "zlecenie"  to wyśle informacje o odmowie przeze mnie udziału w czynnościach i dostanę odmowę przyjęcia odpowiedzialności....
Wtedy pozostawał by mi walka w sądzie ze sprawcą zdarzenia ?

#6 2016-09-07 22:40:25
Andrzej_Gryczka

2014-07-22

Proszę mu powiedzieć, że może Pani mu wyjaśnić co się działo, ale bez nagrywania, bo nie wie Pani kto i w jaki sposób będzie przetrzymywał to nagranie, a poza tym nie ma Pani obowiązku udziału w takich wymysłach. Jeśli mają wątpliwości co do wypadku niech wywołają opinię biegłego z zakresu rekonstrukcji. Myślę, że TU przyjmie odpowiedzialność, tylko teraz wymyślają.
Jak potrzebna będzie pomoc proszę pisać.

#7 2016-09-07 22:47:00
amciaaa90

2016-09-06

Andrzej_Gryczka napisał:

Proszę mu powiedzieć, że może Pani mu wyjaśnić co się działo, ale bez nagrywania, bo nie wie Pani kto i w jaki sposób będzie przetrzymywał to nagranie, a poza tym nie ma Pani obowiązku udziału w takich wymysłach. Jeśli mają wątpliwości co do wypadku niech wywołają opinię biegłego z zakresu rekonstrukcji. Myślę, że TU przyjmie odpowiedzialność, tylko teraz wymyślają.
Jak potrzebna będzie pomoc proszę pisać.

Dziękuję Panu bardzo za szybką pomoc.

#8 2016-09-12 12:22:09
Michal_

2015-10-26

Szczerze przyznam, że nie spotkałem się jeszcze aby ubezpieczyciel żądał nagrywania oględzin miejsca zdarzenia z udziałem poszkodowanego... A prowadzę takie sprawy już długo... Jak powiedział Andrzej zgódź się na udział w oględzinach ale nie na nagrywanie...

#9 2016-11-11 10:20:53
Anet.12345

2016-11-11

Dzień dobry.
Juz spotkałam sie z takim przypadkiem dotyczącym warty.
Prosze o kontakt Panią to pomogę.

#10 2016-11-11 10:20:59
Anet.12345

2016-11-11

Dzień dobry.

#11 2016-11-11 10:21:05
Anet.12345

2016-11-11

Dzień dobry.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij