Zadośćuczynienie za roboty drogowe w miejscu prowadzenia firmy

#1 2016-08-25 02:08:43
wkurzony

2016-08-19

Dzien dobry wszystkim.
Na wstępie napisze,ze nie wiem czy to dobry dział, ale nie znalazłem lepszego dla opisania mej beznadziejnej sytuacji.
Próbowałem szukać także po tematach, ale konkretnie takiej sprawy nie ma.

Opiszę po krótce w czym rzecz:
Od 4 lat prowadzę działalność - naprawa pojazdów w tym samym punkcie w średnim mieście. Suzy mi do tego warsztat z placem parkingowym. Od 3 miesiecy przy siedzibie firmy rozpoczal sie remont ulicy tj. wymiana nawierzchni, poszerzanie, nowe chodniki, obsadzenia, po prostu kompleksowy remont.
Od czasu rozpoczęcia prac jest bardzo głośno, wiele prac wykonuję na zewnatrz ze względu na lepsze warunki pracy jak światło dzienne. Zreszta w srodku budynku takze jest halas nie do wytrzymania. Pracują koparki, ubijarki, zagęszczarki, piły. Ciągłe coś tłucze lub wali. Innego razu są wibracje nie do wytrzymania, że nawet na przerwie śniadaniowej nie mogę skupić się na zjedzeniu pokarmu. Bardzo często w powietrzu jest bardzo dużo pyłu, który następnie osiada na pojazdach oraz w ich wnętrzu. Pyłu tego też mam od groma w nosie oraz ustach. Czuje, że nim odycham i nawet powietrze nim "smakuje" Ponadto notorycznie jest zablokowany wjazd na teren warsztatu - albo sti jakaś ciężka maszyna, albo brakuje kawałka nawierzchni, lub jest za wąsko by wymanewrowac, bo są akurat ciągnięte jakieś instalacje.

Powyższe , które opisałem stanowi dla mnie wielkie utrudnienia w pracy i wprowadza olbrzymią uciążliwość. Często muszę się skupić przy stawianiu diagnozy, posłuchać pracy jakiegoś elementu, jakiegoś stukania lub wycia, a hałas, który wydobywa się z budowy mi to zupełnie zaburza. Pył jest dosłownie wszędzie, codziennie po pracy od kilkudziesieciu dni czyszcze auta klientów, zarówno przemiatam i poleruje deski , kokpity jak i rozdmuchuje pył z zewnątrz lub całe auta płucze wodą co zajmuje mi dodatkowe godziny, które spędzam w pracy. Chwilowe kilkugodzinne braki mozliwości wjazdu i wyjazdu z terenu uniemożliwiają mi odbywania jazd testowych oraz dezorganizuja skuteczne manewrowanie pojazdami. Często klient nie może odebrać pojazdu o umówionej godzinie, bo akurat wjazd jest zablokowany, innym razem umówiony na daną godzinę klient nie może wjechac i zostać przyjęty, musi przybywać kilkukrotnie lub być przekładany na inny termin.

Tematy, które udało mi się znaleźć dotyczyły spadków obrotów, dochodu etc. powodowanych przez podobne rzeczy.
Ja robię wszystko aby nie dopuścić do spadków obrotów, ale robie to kosztem dodatkowych roboczogodzin, które spędzam przy autach. Nie mogę dopuścić do syt gdzie moje dochody się  obniżą, bo boje się o rentowność zakładu. W tym celu pracuje w tych uciążliwościach, praca w nich jest wiele trudniejsza, wiele dłuższa i mozolna. Dodatkowe godziny spedzam każdego dnia na czyszczeniu aut z pylącego brudu. Wykonuje dziennie czasami dziesiątki telefonów aby poprzekladać logistycznie przyjeżdzajacych i odbierajacych klientów. Ja to wpisuje w bardzo dużą stratę czasu oraz bardzo duży wysiłek , który temu już przez wiele tygodni poświęcam.
Czy w związku z powyższym, mogę ubiegać się o zadośćuczynienie za występującą sytuację, którą okupuje ciężką pracą , wolnym czasem i stresem ?
Istnieje jakiś przepis , który by te syt. regulował?
Do kogo pisać? Komu zgłaszać?

Przepraszam za chaotyczność postu, ale wyrzuciłem to z siebie po prostu wink

#2 2016-12-28 11:55:48
pomagam4

2016-12-28

Re: Zadośćuczynienie za roboty drogowe w miejscu prowadzenia firmy

.

#3 2016-12-28 11:58:41
pomagam4

2016-12-28

.

#4 2017-01-03 22:18:46
wkurzony

2016-08-19

Ponawiam pytanie, gdyż sprawa stoi w zasadzie w miejscu, czy ktoś z szanownych osób mógłby podpowiedzieć jakie kroki można podjąć? Roboty drogowe zakończyły się, a ja obarczony dużą stratą pozostałem z tym problemem sam.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij