czy przeciazenie kregoslupa od pracy mozna uznac za wypadek przy pracy

#1 2016-07-20 00:21:02
miroslawa

2016-07-19

Dnia 27.12 zeszlego roku po pracy zdretwiala mi noga,ledwo doszlam do domu. Rano bylo pogotowie,gdyz nie moglam wstac z lozka a o chodzeniu nie bylo mowy. Zastrzyki nie pomogly jedne i drugie po badaniu tomografii komputerowej okazalo sie , ze mam przepukline kregoslupa,ktora powodowala ucisk na nerwy i worek oponowy. Nie moglam chodzic przez 1,5 miesiaca . Mialam niedowlad jednej nogi , potem drugiej a przed operacja lekki paraliz jednej z nich. Jestem po dwoch operacjach kregoslupa ledzwiowego i problemy pourazowe. Wczesniej mialam 3 lata temu wypadek w pracy doznalam urazu glowy a pozniej zaczela mi dretwiec prawa noga co zglaszalam pani neurolog ale zlekcewazyla pomimo , w historii choroby mialam stwierdzony niedowlad. W Szpitalu na SOR-e lekarz wypisal mi zwolnienie z literkaA. Czy zaklad pracy  moze mi uznac to zdarzenie jako wypadek w pracy i czy moge to zglosic pani bhp. O ile sie orientuje to wypadek mozna zglosi do roku od zdarzenia zachorowania. Co moge zrobic i czy mam prawo ubiegac sie od pracodawcy odszkodowania za utrate zdrowia jako osoba niepelnosprawna. Prosze o pomoc

#2 2016-07-20 11:50:16
Margola

2016-06-24

Re: czy przeciazenie kregoslupa od pracy mozna uznac za wypadek przy pracy

Jeśli wypadek w pracy został wówczas zgłoszony i został sporządzony protokół to możliwe, że uda się to podciągnąć, aczkolwiek nie orientuję się czy sprawa już się nie przedawniła. Najlepiej skontaktuj się z osobami, które się tym zajmują, tu masz namiar, oni Ci wszystko wyjaśnią: aeger.pl

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij