Skręcony i naderwany prawy nadgarstek- odszkodowanie PZU.

#1 2016-05-07 20:32:15
miqer96

2016-05-07

Na wstępie chciałbym wszystkich powitać,a także zapytać czy jest sens składania wniosku o odszkodowanie.

Wypadek miał miejsce w lutym br., poślizgnąłem się na chodniku upadając na wyprostowaną rękę. Odczuwałem silny ból i spore ograniczenie ruchomości w nadgarstku. ( prawym).Jako, że wypadek zdarzył się w nocy, na SOR pojechałem rano następnego dnia.Lekarz, po prześwietleniu wykluczył złamanie, zdiagnozował 'Skręcenie i naderwanie nadgarstka prawego' S 63.5. Zalecił ortezę lub szynę i trzymanie w niej ręki przez najbliższe 2 tygodnie.Ortezę zakupiłem na refundację ( 75% o ile pamięć mnie nie zawodzi) NFZ, resztę dopłaciłem z własnych pieniędzy, posiadam rachunek. Po 2 tygodniach objawy nie ustąpiły, wybrałem się więc prywatnie do ortopedy, który podejrzewał złamanie kości łódeczkowatej i skierował na kolejne prześwietlenie, które jednak potwierdziło diagnozę lekarza z SOR-u. Ortopeda powiedział, że przy skręceniach zdarzają się czasem powikłania i zalecił noszenie ortezy przez kolejne 2 tygodnie, a także skierował na rehabilitację.Rehabilitację odbyłem prywatnie, posiadam zaświadczenie o odbyciu rehabilitacji, a także rachunek na kwotę 300zł. Ubezpieczony jestem w PZU, na sumę 25.000zł.

Posiadam :

Zdjęcie z SOR-u,
kartę pacjenta ( tak się to chyba nazywa) od lekarza gdzie zdiagnozowano uraz
rachunek za ortezę
Drugie zdjęcie, które wykonałem prywatnie
Skierowanie od ortopedy na rehabilitację
Rachunek za rehabilitację
Zaświadczenie o odbyciu rehabilitacji

Jest sens składać wniosek o odszkodowanie czy bedą to jakieś śmieszne grosze, które nie zwrócą kosztów leczenia ?

( Ubezpieczenie, o którym wspomniałem jest jedynym jakie posiadam )

#2 2016-05-09 09:30:13
Michal_

2015-10-26

Re: Skręcony i naderwany prawy nadgarstek- odszkodowanie PZU.

Sprawdź również, czy ubezpieczenie obejmuje zwrot kosztów leczenia. Z tego co jednak pamiętam, to w PZU niestety nie ma takiego dodatkowego ubezpieczenia (za koszty leczenia). Wysokość uszczerbku, jak powiedział mój przedmówca, raczej będzie znikoma. Mimo wszystko, uważam że warto zgłaszać roszczenie. Nie ma z tym zbyt dużo pracy (wszystko online) a może uzyskasz jakiś 1% smile

#3 2016-05-20 12:23:43
Michal_

2015-10-26

Rhianon napisał:

...tym bardziej, że uszczerbek na zdrowiu zdecydowanie przekroczył ustawowe 7 dni. ...

Jakie Ty bzdury piszesz, to się w głowie nie mieści smile Jakie ustawowe 7 dni??????

#4 2016-06-22 13:05:27
Anna_K

2016-05-04

Michal_Pietrykowski napisał:

Rhianon napisał:

...tym bardziej, że uszczerbek na zdrowiu zdecydowanie przekroczył ustawowe 7 dni. ...

Jakie Ty bzdury piszesz, to się w głowie nie mieści smile Jakie ustawowe 7 dni??????

może chodzi o różnicę między lekkim a średnim uszczerbkiem?

#5 2016-06-30 17:34:46
bartibey

2015-12-04

Składaj oczywiście. Trochę się to ciągnie. Zawsze warto próbować walczyć o pieniądze a jak będą ci mało oferowali to idź do drb po więcej. Jak masz całą dokumentację wypadku to tym bardziej staraj się o odszkodowanie.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij