Potrącenie na pasach

#1 2016-04-04 09:40:43
Symbian_2004

2016-04-04

Witam wszystkich,

W marcu miałem wypadek przechodziłem na pasach jedno auto mnie przepuściło drugie niestety nie.
W wyniku wypadku złamałem prawą nogę, według informacji od lekarzy kość piszczelową i strzałkową. Leżałem w szpitalu przez 10 dni. Miałem operację która polegała na wstawieniu gwodzia  śródszpikowego. Jestem właściwie przykuty do łózka mogę jedynie dojść do łazienki, wieczorem przemieszczam się z salonu do sypialni.
Taki stan rzeczy podobno będzie się utrzymywał przez około 30 dni.
Do pracy oczywiście nie mogę chodzić.
Moje pytanie brzmi jakiego w takim wypadku mogę oczekiwać odszkodowania/zadośćuczynienia od ubezpieczyciela.

#2 2016-04-04 14:57:43
Michal_

2015-10-26

Re: Potrącenie na pasach

Możesz wnosić o odszkodowanie z tytułu poniesionych kosztów opieki, przejazdów, kosztów leczenia i rehabilitacji, utraconych dochodów a także zadośćuczynienia pieniężnego za powstałą krzywdę. Jeżeli chodzi o odszkodowanie, to na forum nikt tego nie wyliczy za Ciebie. Generalnie musisz udowodnić, że wymagałeś opieki (w jakich czynnościach etc.), jakie poniosłeś koszty przejazdów (Ty i Twoi bliscy, którzy Ciebie odwiedzali np. w szpitalu). W zakresie utraconych dochodów, to musisz uzyskać dokumenty od pracodawcy, na podstawie których ustalisz wysokość utraconych dochodów.

Co do zadośćuczynienia, to widełki mogą być bardzo szerokie.

#3 2016-04-06 16:36:49
Andrzej_Gryczka

2014-07-22

Symbian_2004 napisał:

Witam wszystkich,

W marcu miałem wypadek przechodziłem na pasach jedno auto mnie przepuściło drugie niestety nie.
W wyniku wypadku złamałem prawą nogę, według informacji od lekarzy kość piszczelową i strzałkową. Leżałem w szpitalu przez 10 dni. Miałem operację która polegała na wstawieniu gwodzia  śródszpikowego. Jestem właściwie przykuty do łózka mogę jedynie dojść do łazienki, wieczorem przemieszczam się z salonu do sypialni.
Taki stan rzeczy podobno będzie się utrzymywał przez około 30 dni.
Do pracy oczywiście nie mogę chodzić.
Moje pytanie brzmi jakiego w takim wypadku mogę oczekiwać odszkodowania/zadośćuczynienia od ubezpieczyciela.

W ramach polisy OC będą przysługiwały Panu:
1. zadośćuczynienie za ból krzywdę i cierpienie - ostatecznej kwoty nie można podać ze względu na nieznany wynik leczenia, dla w mojej ocenie min. kwota to 20.000,00 zł.
2. odszkodowanie z tytułu opieki osób drugich
3. odszkodowanie z tytułu poniesionych kosztów leczenia, rehabilitacji, przejazdów
4. odszkodowanie z tytułu utraconego dochodu

W przypadku pytań proszę pisać smile

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij