Wypadek w Belgii - opłata za szpital z OC sprawcy.

#1 2016-01-11 19:43:04
lukaszr

2016-01-10

Witam,

w listopadzie miałem wypadek drogowy na terenie Belgii, zostałem potrącony przez samochód (kierowany przez polaka) podczas zmiany koła. Po wypadku ze złamaną nogą trafiłem na 4dni do szpitala, gdzie została mi udzielona pomoc medyczna i wróciłem do kraju.

W chwili obecnej dostałem rachunek za pobyt w belgijskim szpitalu i chciałbym go uregulować z OC sprawcy, gdyż nie mam pieniędzy na jego opłacenie. Jak najlepiej rozwiązać tą sprawę?? Pzdr.

#2 2016-01-12 10:13:27
Michal_

2015-10-26

Re: Wypadek w Belgii - opłata za szpital z OC sprawcy.

Zgłosić sprawę do ubezpieczyciela sprawcy zdarzenia. Jeżeli był kierowany przez Polaka, to może ma również ubezpieczenie OC w polskiej firmie. Dane polisy sprawdzisz tutaj:
https://www.ufg.pl/infoportal/faces/pag … af7t3iu9_4
Jak nie ma OC w polskiej firmie, to sprawdź tutaj jak dalej postępować http://pbuk.pl/pl/postepowanie-w-razie- … za-granica

#3 2016-01-12 10:16:23
lukaszr

2016-01-10

Auto sprawcy ma ubezpieczenie w polskim towarzystwie. Wiem, że muszę zgłosić szkodę, jednak rachunek za szpital zapłaci bezpośrednio ubezpieczyciel czy nie?

#4 2016-01-12 12:02:50
Andrzej_Gryczka

2014-07-22

lukaszr napisał:

Auto sprawcy ma ubezpieczenie w polskim towarzystwie. Wiem, że muszę zgłosić szkodę, jednak rachunek za szpital zapłaci bezpośrednio ubezpieczyciel czy nie?

Może Pan ustalić też w NFZ czy przypadkiem oni nie pokryją tego kosztu w ramach ubezpieczenia społecznego. Jeśli nie to szybko zgłosić szkodę do TU sprawcy.

Z podanego powyżej telefonu nie polecam korzystać, strata czasu smile

#5 2016-01-12 21:06:35
lukaszr

2016-01-10

Dziękuję wszystkim za zabranie głosu. Ostatnie moje pytanie dotyczy zgłaszania szkody. Czy szkodę i moje roszczenia muszę zgłosić jednorazowo i zamknąć temat czy mogę "otworzyć" tą sprawę i kolejno uzupełniać przez jakiś okres czasu? Czy ubezpieczyciel po zgłoszeniu szkody musi mi wypłacić jakieś pieniądze na "start" ?? Pzdr.

#6 2016-01-13 08:49:42
Andrzej_Gryczka

2014-07-22

Witam,

1. może Pan wystąpić o zaliczkę na poczet kosztów leczenia
2. może Pan po zakończeniu leczenia podstawowego wystąpić z roszczeniami

Wybór należy do Pana.

#7 2016-01-13 10:52:49
lukaszr

2016-01-10

Dziękuję Panu uprzejmie za pomoc.

#8 2016-01-13 11:44:11
lukaszr

2016-01-10

TeresaR napisał:

Osobiście nie radzę czekać na zakończenie leczenia ponieważ w opisie stanu Pana zdrowia Pan w tej chwili wie z jakimi trudnościami Pan się zmaga dlatego warto opisać stan zdrowia przed wypadkiem w trakcie zdarzenia i po wypadku to jak się wszystko zmieniło, określić sytuację z leczeniem jak to wygląda zebrać obecną dokumentację medyczną załączyć do wniosku kierowanego do Towarzystwa. Proszę też mieć na uwadze fakt, że zanim Pan otrzyma jakiekolwiek pieniądze trzeba przedłożyć szereg dokumentów potwierdzających to zdarzenie na podstawie, których może Pan rozpocząć walkę o adekwatną kwotę roszczenia. Towarzystwa nie są skore do wypłat odszkodowania bardzo często robią to nieterminowo a wypłat może być kilka. Proponuję też nie iść na ugodę ponieważ zamknie to Panu drogę do zwrotu kolejnych kosztów leczenia jeżeli Pan takie poniesie. Pozdrawiam i zapraszam do rozmowy w razie pytań TeresaR 532462020

Dziękuję.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij