spadł mi tynk z sufitu

#1 2015-12-09 11:35:25
skuter

2015-12-09

spadł  mi  tynk  z  sufitu   w  kuchni  czy  należ y mi się odszkodowanie? PZU  odmówiło  stwierdzając,że jest  to  szkoda samoistna  bo  sufit się odparzył  i nie było  zalania

#2 2016-01-06 08:53:41
Ksawery78

2016-01-06

Re: spadł mi tynk z sufitu

w większości ubezpieczeń nieruchomości nie należy się wink jeśli rzeczywiście nie było przyczyny nagłej zewnętrznej np rzeczonego zalania. A jeśli było zalanie: to i tak trzeba udowodnić lub uprawdopodobnić że było to na skutek działania osób trzecich / pogody a nie np na skutek błędów konstrukcyjno-projektowych czy wykonawczych w budynku. Przerabiałem temat na "własnym suficie" - wygrałem w II odwołaniu, bez sądu, potem odwołałem się od ich wyceny i jeszcze ugrałem drugie tyle.
Pomogła mi w tym m.in konsultacja z agentem jednej z firm odszkodowawczych który był na tyle profesjonalny że powiedział w skrócie: "my tego jako firma nie zrobimy - ale sprawdź Pan to i to, zrób Pan tak i tak a potem tak...". Pomógł. Nic za to nie wziął.

#3 2016-04-06 09:38:17
hiri

2016-04-04

Zabrakło istotnej informacji, a mianowicie, ile tego tynku odpadło. Jeśli z całej powierzchni sufitu (mało prawdopodobne), to można próbować iść w spór z ubezpieczycielem. Ale jeśli to był tylko jakiś stosunkowo niewielki fragment - no cóż, to niestety normalka.

#4 2016-04-21 14:46:28
kaja918

2016-04-21

No i czy coś ci się stało?

#5 2016-12-30 15:50:05
Marjed

2015-12-08

Dobrze aby na mieszkanie była wykupiona polisa na ryzyka  typu allrisk.  Jeśli nie było działania zewnętrznego( żywioły, ew. sąsiad) ryzyka ubezpieczone mogą nie obejmować tego zdarzenia. Inna ewentualność:  brak konserwacji ze strony właściciela mieszkania. Wtedy nie ma odpowiedzialności ubezpieczyciela.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij