Holandia miałem poważny wypadek

#1 2008-04-02 14:49:35
lagos

2008-04-02

witam, niedawno miałem z kolegą poważny wypadek na autostradzie. Uderzył w nas w tył jadący z dużą prędkością samochód. Na szczęście mieliśmy zapięte pasy. Na miejscu była policja ja, mój kolega i sprawca wypadku zostaliśmy odwiezieni do szpitala.
Ja ma ranę ciętą na czole (4 szwy zostanie blizna) nadwyrężone kręgi szyjne (przez 3 tygodnie nosiłem kołnierz ortopedyczny, rękę złamaną w dwóch miejscach. Miałem składany operacyjnie staw łokciowy. Kolega miał: wstrząs mózgu, złamany obojczyk również składany operacyjniey.
Problem w tym, że sprawca nie miał ubezpieczenia OC, ja mam ubezpieczenie NW mój kolega niestety nie. Co mam zrobić w tej sprawie? Jakie odszkodowanie nam sie należy? Kto je wypłaci jeżeli sprawca nie posiadał OC?
Proszę o jakąś rade.

#2 2008-04-07 16:17:12
Adam

2008-02-21

Re: Holandia miałem poważny wypadek

Musisz zgłosić szkodę do holenderskiego odpowiednika UFG, na pewno taki jest. Odszkodowanie Ci się należy warto się o nie postaraćsmile

#3 2010-11-25 16:32:00
Egisa

2010-11-25

Należy zgłosić się z roszczeniem do któregokolwiek ubezpieczyciela, który poczyni likwidację, a ewentualna wypłata nastąpi z odpowiednika naszego Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Jeśli chodzi o pomoc prawną i likwidację, to najlepiej jeśli skorzysta się z usług tamtejszego prawnika, bo odszkodowanie będzie wyższe niż jeśli likwidacja będzie w Polsce. Są firmy odszkodowawcze, które mają prawników polskich , a inne współpracują z prawnikami holenderskimi. Nie mogę podać chyba nazw takich firm. Może w moim profilu będzie jakiś namiar.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij