Zaniżone odszkodowanie zAC

#1 2015-10-10 14:19:05
asiato

2015-10-10

Mam takie pytanie. Jeżeli na umowie AC mam wykupioną stałą sumę ubezpieczenia jak zniesioną redukcję sumy ubezpieczenia, to czy w takim wypadku ubezpieczyciel może zaniżyć watrość samochodu  z sumy na umowie na wartość rynkową samochodu. Jest to szkoda całkowita, a wcześniej mieliśmy jeszcze 2 szkody z AC. Mianowicie wartość auta na polisie 27500 jest to suma stała i wyliczona przez Info-expert a likwidator najpierw uwzględnił wartość auta na 16500 po reklamacji dołożył 3000.Czy jest to zgodne z prawem jeżeli teraz na kolejnej umowie AC (od 09,10,2015do..)wartość rynkowa wynosi 24000 również stała suma ubezpieczenia. Prosze o pomoc jak to rozwiązać.

#2 2016-02-24 13:04:15
emilia61

2016-02-10

Re: Zaniżone odszkodowanie zAC

Jeśli wcześniej były dwie szkody zgłaszane do ubezpieczyciela to automatycznie wartość auta maleje.  P.S. Wszyscy pomogą jak wypadek nie jest z twojej winy, albo jak wchodzi w grę odszkodowanie z tytułu polisy OC. Jak samemu spowodowało się kolizję, to już tylu chętnych nie ma.

#3 2016-03-21 09:38:55
dynamical

2016-01-21

Może skonsultuj się ze swoim agentem ubezpieczeniowym. Ja od kilku lat załatwiam ubezpieczanie auta w Zabrzu kolo rudy Śląskiej w takiej multiagencji: http://silesiaubezpieczenia.pl/pakiet-ocac/ nie tylko pomagają mi dostać fajna propozycję, ale również pomagają w załatwianiu różnego typu formalności, np. takich o jakich piszesz...

#4 2016-03-22 12:15:10
lanzop

2016-02-10

z tego co się orientuje na obecnej polisie powinna być wartość rzeczywista samochodu. Jeśli samochód miał dwie kolizje to jego wartość zmaleje i to odzwierciedli suma na polisie

#5 2016-03-23 08:30:16
Mariolka81

2016-03-23

Jeżeli w następstwie zdarzenia drogowego doszło do uszkodzenia pojazdu będącego Twoją własnością, a ubezpieczyciel wypłacił odszkodowanie z ubezpieczenia OC sprawcy zdarzenia

SPRAWDŹ CZY MOŻESZ OTRZYMAĆ OD NAS DODATKOWE PIENIĄDZE

Wystarczy, że :

- posiadasz decyzję z Towarzystwa Ubezpieczeń o wypłacie odszkodowania
- posiadasz kalkulację naprawy sporządzoną przez ubezpieczyciela sprawcy
- przejdziesz pozytywnie weryfikację szkody

PODSTAWOWE WARUNKI

- zdarzenie drogowe miało miejsce w Polsce w ostatnich 3 latach
- szkoda likwidowana była w ramach ubezpieczenia OC sprawcy zdarzenia
- ubezpieczyciel wypłacił odszkodowanie na postawie kosztorysu naprawy bez przedstawiania faktur potwierdzających

Po pozytywnej weryfikacji Twojej sprawy i zawarciu stosownej umowy, dokonamy wypłaty należnosci.

Zapytaj o wiecej na priv

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij