Poślizgnąłem się wysiadając z auta

#1 2015-05-04 21:19:48
Marekwro

2015-05-04

Witam
Miałem nieprzyjemną sytuację wysiadając z auta. Poślizgnąłem się i uderzyłem głową o próg auta (BUS/VAN) nawierzchnia była pokryta lodem i śniegiem. BHP'wiec w protokole powypadkowym napisał mi, że "Przyczyną wypadku było poślizgnięcie się i upadek pracownika podczas  wysiadania z kabiny samochodu połączony z uderzeniem głową o części konstrukcyjne"   punkt 2 "Stwierdzono, że wyłączną przyczyną wypadku było naruszenie przez pracodawcę następujących przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy lub innych przepisów dotyczących ochrony życia i zdrowia - Nie stwierdzono naruszenia przez pracodawcę przepisów prawa pracy a w szczególności przepisów i zasad BHP, ochrony życia i  zdrowia.

teraz punkt który mnie zaniepokoił i bardzo zastanawia
"stwierdzono, że wyłączną przyczyna wypadku było naruszenie przez poszkodowanego pracownika następujących przepisów dotyczących ochrony życia i zdrowia, spowodowane przez niego umyślnie lub w skutek rażącego niedbalstwa  -  Stwierdzono naruszenie przez poszkodowanego pracownika zasad bezpieczeństwa pracy przez nie zachowanie należytej ostrożności podczas czynności wysiadania z samochodu w sytuacji gdy warunki pogodowe były znzne i widoczne.
Bardzo proszę o pomoc bo mam wrażenie, że BHP'wiec poszedł na " łatwizne "  dał kopiuj - wklej, ponieważ obrażenie opisane poniżej nijak się mają do moich obrażeń i czy w ten sposób można kwalifikować taki wypadek. Jak można uznać to jako umyślne lub w skutek rażącego niedbalstwa, wygląda na to w ich mniemaniu jak bym chciał zrobić to specjalnie!!?? a co za tym idzie czy to zamyka mi jakąś drogę do odszkodowania? Dodam jeszcze że nie podpisałem tego protokołu.

Jeszcze raz proszę o szybką odpowiedz i z góry dziękuję.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij