zderzenie pojazdu z zwierzęciem leśnym

#1 2015-04-29 19:18:52
monis6

2015-04-29

proszę o pomoc prawną-ubezpieczeniową; jadąc wbiegł  mi jelonek na terenie miasta. Wypadek pozornie wydawałoby się prosty ale... Pojazd uszkodzony ale to jeszcze nic. Nawet nie wiedziałam że jestem w szoku powypadkowym bo po 16 godzinach zaczęłam odczuwać ból dopiero i się zaczęło.. Skręcenie z naderwaniem odcinka szyjnego kołnierz ortopedyczny i pioruński ból także odcinka lędźwiowego. Promieniuje, nudności i trudności z jakąkolwiek czynnością. Zarządca drogi jest ubezpieczony ale na zwierzęta leśne jest wyłączenie. Nadleśnictwo do zwierząt nic nie ma terenie miasta, bo generalnie tu ich nie powinno być. Co robić ? Generalnie odszkodowanie mi się nie należy. Może ktoś miał takie zdarzenie. Pomóżcie. Jestem niezdolna do pracy.

#2 2015-04-29 20:12:05
ambrozy

2012-07-25

Re: zderzenie pojazdu z zwierzęciem leśnym

niestety jest to zdarzenie tzw. losowe, nadzwyczajne ale losowe i tu z odszkodowaniem oraz zadośćuczynieniem jest problem, ponieważ nikt nie jest zobowiązany do naprawienia szkody. pozostaje tylko AC i indywidualna polisa na życie.

Pozdrawiam:
Andrzej Ambrożewicz

#3 2015-05-05 08:25:44
monis6

2015-04-29

no i pozamiatane... polska rzeczywistość..

#4 2015-05-12 00:18:00
monis6

2015-04-29

dziękuje za rzetelną i wyczerpującą informację

#5 2015-05-12 09:10:59
Martus

2015-04-28

MCO wygrało sprawę w sądzie za wypadek z dziką zwierzyną "dzikiem". Także w Pani  (monis6) przypadku też nie powinno być większych problemów z pozyskaniem odszkodowania, ewentualnie zawsze może się Pani do nich zgłosić. Powodzenia smile

#6 2015-05-13 13:42:08
Andrzej_Gryczka

2014-07-22

Martus napisał:

wygrało sprawę w sądzie za wypadek z dziką zwierzyną "dzikiem". Także w Pani  (monis6) przypadku też nie powinno być większych problemów z pozyskaniem odszkodowania, ewentualnie zawsze może się Pani do nich zgłosić. Powodzenia smile

Proszę na pisać głupot jak nie ma Pani pojęcia o odszkodowaniach, a szczególnie tych z udziałem zwierzyny leśnej. Jeśli udowodni Pani że zarządca drogi w MIEŚCIE nie ustawił znaku ostrzegawczego, że przez ulicę miasta mogą przebiegać dzikie zwierzęta i dlatego doszło do wypadku to już dalej ma Pani z górki i to MCO-ś też smile

Wg mnie na odszkodowanie nie ma szans ze względu na lokalizację zdarzenia.

#7 2015-05-14 12:11:53
Martus

2015-04-28

Skąd od razu taki osąd w moją stronę? Zdaję sobie sprawę z tego, że wypadki ze zwierzyną leśną są ciężkie do wygrania, ale w przypadku w/w... (nie będę robić reklamy) udało się wygrać sprawę w sądzie z "dzikiem" w roli głównej.  Ta zwierzyna leśna wbiegła pod samochód poszkodowanemu na jednej z dróg wojewódzkich. Także swoją wypowiedź opieram na przypadku z życia o którym słyszałam. Chciałam pomóc poszkodowanej bo chyba po to jest te forum wink Proszę bez obrazy...

#8 2015-05-14 16:02:11
monis6

2015-04-29

dziękuję bardzo za wszelkie komentarze...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij