Kto jest winny?

#1 2015-04-19 17:43:14
magdalena12345

2015-04-19

Dzień dobry wszystkim,

mam takie pytanie dotyczące winy w "wypadku". Mieszkam w małej miejscowości i jak to na takiej wsi, drogi są tak wąskie, że dobrze, jak się jedno auto zmieści. Jest jedna felerna droga: wysoki żywopłot, zakręt, rów drzewa, co się równa ze słabą widocznością i oczywiście potrzebą zachowania dużej ostrożności, każdy mieszkaniec mojej miejscowości zna ten zakręt i na niego uważa, jednak no stało się jak stało, jechałam ja z jednej strony a zza zakrętu wyjechał mi sąsiad no i chciał nie chciał nasze auta "nie zmieściły" się na drodze i się przetarliśmy bokami. Na jednym samochodzie przetarcia, które zamaskowała pasta, drugi samochód niestety plastikowe elementy no i troszkę widać. Czy jest tutaj możliwość wyciągnięcia sprawcy, tego kto zawinił i doprowadził do tego przetarcia? Czy wina leży tutaj po dwóch stronach, które dobrze znały ten zakręt i wiedziały, że samochody lubią zza niego wyjeżdżać? I czy sprawiedliwym jest, że pomimo tego, że dwie strony ucierpiały na tym zdarzeniu (każda strona miała porysowany samochód, najadła się stresu), jedna z tych osób żąda zapłaty za szkodę? Może mój tok myślenia jest zły, ale chcę rozwiać wszelkie wątpliwości. Dziękuje za odpowiedź.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij