wypadek przy pracy i odmowna decyzja zus!!!

#1 2015-01-29 20:59:21
bizanta123

2015-01-29

Witam 17 października miałam wypadek przy pracy. Schodząc z prowizorycznych schodów zrobionych z desek upadła skręciłkolano a co za tym idzie ppękła mi ląkotka w kolanie prawy. Miałam umowę zlecenie na której było zaznaczone ze pracuje od poniedziałku do czwartku, a wypadek miał miejsce w piątek.  Mam dowody smsowe od pracodawcy,  że daje mi wolny czwartek i do pracy mam przyjść w piątek.  Mam dwóch świadków zdarzenia którzy potwierdzili to w karcie wypadku z zus. Decyzja zus przyszła dopiero po 3 miesiącach od wypadku ze względu na utrudniony kontakt z pracodawcą który nie wypełnił dobrze dokumentacji. Zus twierdzi ze nie należy mi zasiłek choroby z tytułu wypadku przy pracy gdyż wypadek miał miejsce w piątek a na umowie mam napisane ze pracuje od pon do piątku.  Czy dowody smsowe pomogą mi w dochodzeniu odwołania.  Ponadto dodam że w tym dniu byłam ubezpieczona i jadąc do szpitala dostałam mailowo wypowiedzenie ale zostałam wyreżyserowany z ubezpieczeń w dniu następnym po wypadku. Dodam że 1 marca mam operacje a każda moja wizyta u lekarza wiążessię z podpisaniem oświadczenia ze jestem ubezpieczona a tak naprawdę to nie jestem bo ani nie mogę się zarejestrowac w pup bo wypadek a zus mi nie wypłacił nic bo czekam i jest ta odmowa martwię się ze będę musiała z własnej pustej kieszeni zapłacić za operacje.

bardzo proszę o poradę

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij