Uszkodzenie ścięgna prostownika III palca

#1 2014-11-19 22:38:41
asaf

2014-11-19

Witam
We wrześniu na WF-ie podczas gry w siatkówkę uszkodziłem ścięgno prostownika III palca prawej ręki. Od razu pojechałem do ortopedy i założył mi szynę na 6 tygodni. W szkole miałem spore kłopoty z pisaniem i dostałem zwolnienie z WFu do końca stycznia. Po ściągnięciu szyny palec został już wygięty w dół i nie umiem go wyprostować do końca. Jestem ubezpieczony w PZU na 10000 zł i od razu zgłosiłem tę szkodę. Po tygodniu dostałem już pieniądze - 200 zł. Czy jest to miarodajne do tej kontuzji i do pozostałości po tym uszkodzeniu? Nie miałem komisji lekarskiej, kompletnie nic. Wysłałem tylko to co dostałem od lekarza. Czy jest szansa na wyższe odszkodowanie czy to jest maksimum jakie mogę dostać? Czy jest sens pisać odwołanie i jak napisać to odwołanie?

#2 2014-11-20 11:34:20
mfind

2014-09-29

Re: Uszkodzenie ścięgna prostownika III palca

Po prostu masz niską sumę ubezpieczenia, stąd takie marne odszkodowanie. W przypadku ubezpieczenia NNW, czyli polisy szkolnej, kwota odszkodowania ustalana jest jako określony % sumy ubezpieczenia za % uszczerbku na zdrowiu. Jeśli ubezpieczyciel na podstawie dokumentacji medycznej przyznał Ci  2% uszczerbku, to dostałeś 2%*10 000, czyli 200 zł. Możesz domagać się  od PZU lub szkoły udostępnienia Ci tabel uszczerbków na zdrowiu, w oparciu o które to było wyliczane - tam sobie sprawdzisz, czy za tego typu uraz przyznano Ci odpowiedni % uszczerbku.

#3 2014-11-21 09:35:16
Andrzej_Gryczka

2014-07-22

W uzupełnieniu dodam, że powinieneś wystąpić do Ubezpieczyciela o nadesłanie kopii orzeczenia lekarskiego i tabeli w oparciu o którą dokonano ustaleń.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij