Cesja odkupienie szkody na pojeździe po kolizji

#1 2014-11-16 10:57:54
mojwrak

2014-11-16

2 miesiące temu miałem kolizję. Szkoda nie za duża. Ubezpieczyciel wypłacił mi 2 tys. zł. Nie chcę dalej mi się walczyć, bo w sumie kolega naprawił mi auto na błysk za te pieniądze, ale to po znajomości. Natomiast wiem, poczytałem w Internecie na temat usługi cesji szkody na pojeździe. Na czym to dokładnie polega? Jedna z firm na rynku zgłosiła się do mnie i zaproponowała , że jak oddam im prawa do odszkodowania z etapu odwołania i sądu to zapłacą mi za to od ręki 400 zł. Czy to uczciwe? Czy to legalna usługa? Powiedział gość że to jest właśnie cesja szkody na pojeździe, czyli oni kupują moje prawo do odszkodowania i sami dochodzą na własne ryzyko, jak nic nie uzyskają to mnie to już nic nie interesuje.
Alternatywnie inna firma zaproponowała mi dochodzenie odszkodowania za 40% jego wartości i muszę pokryć koszty. Do uzyskania jest ponoć 3000 zł jeszcze! Zastanawiam się co się bardziej opłaca.

#2 2014-11-17 14:01:18
Andrzej_Gryczka

2014-07-22

Re: Cesja odkupienie szkody na pojeździe po kolizji

Sprzedaż roszczenia jest zgodne z prawem.

#3 2014-11-24 19:09:40
yhym

2014-11-24

Odkupienie szkody na pojeździe, zwane również cesją szkody majątkowej jest obecnie często stosowaną praktyką przez firmy odszkodowawcze. Pozwala ona klientowi na uzyskanie dodatkowej płatności za zniszczony pojazd, tytułem dodatkowego odszkodowania nijako, w zamian za odstąpienie od prawa do dochodzenia wyższego odszkodowania. Firma odkupująca szkodę, dokonująca cesji tej wierzytelności wówczas samodzielnie dochodzi roszczenia już z pominięciem Klienta. cesja szkody na majątku to usługa warta uwagi dla osób o niskiej szkodzie, gdzie ubezpieczyciel nie chce już dopłacić więcej odszkodowania, a poszkodowany chce zarazem szybko uzyskać pieniądze.
osobiście uważam, że przy takiej szkodzie jak Twoja, gdzie  roszczenie wynosi potencjalnie 3000 zł, warto je sprzedać, bo inaczej sam będziesz musiał pokryć koszty firmy, koszty prawne, koszty opinii biegłego, wpis sądowy 5% od wartości przedmiotu sporu (150 zł). Przy większej wartości szkody, sądzę, że lepiej byłoby się umówić na % od uzyskanej kwoty.
Generalnie spróbuj ponegocjoawać może dadzą Ci więcej, bo skoro chcą kupić to znaczy że jest sens w to brnąć. Przecież w ciemno nikt nie kupuje, prawda?

#4 2015-01-21 14:03:33
weksa

2015-01-21

Miałem szkodę na pojeździe 2 lata temu ostatnio przyszedł do mnie przedstawiciel i zaproponował 400 zł za odkupienie prawa do odszkodowania. Mam przed sobą umowę cesji szkody z firmy X (nie będę im robił reklamy wink i właśnie zastanawiam się czy sprzedać czy nie? Agent tej firmy powiedział, że to dobra oferta i że mogę zobaczyć co oferowane jest na rynku w tym temacie.

Co myślicie ile mogę uzyskać? miałem szkodę na 5000 zł, ubezpieczyciel tyle mi wypłacił. Samochód to opel astra 2010 r. Szkoda w sumie niewielka i naprawiłem to już dawno. Tutaj mam zaskoczenie bo jeszcze mogę za to dostać ekstra 400 zł, ale z drugiej strony nie wiem czy to dobra oferta. Co myślicie?

#5 2015-01-21 15:03:28
LukaszSpaleniak

2014-12-22

Witam,

Dla mnie ta osoba najwyraźniej chce Pana wykorzystać. Powinno wyglądać to zupełnie inaczej...

Potrzebny jest kosztorys naprawy, decyzja zakładu ubezpieczeń, dowód rejestracyjny pojazdu.

Firma odszkodowawcza robi wtedy swój kosztorys naprawy i na podstawie różnicy miedzy kosztorysem z zakładu ubezpieczeń, a sporządzonym przez siebie stara się uzyskać tą różnice. Sprawy takie głownie mają swój finał w sądzie ale jest też możliwość odkupienia szkody przez firmę odszkodowawczą. Dostanie Pan wtedy mniejszą kwotę ale od ręki.

#6 2016-12-28 11:00:17
pomagam4

2016-12-28

Witam,

polecam szczególnie Kancelarię Campter, ofertę odnajdziecie na stronach:
http://www.cesjaszkody.pl/

lub

http://www.campter.pl/odkupienie-cesja- … pojazdach/

Dlaczego warto?
- uczciwe i szybkie rozliczenie
- opłacają podatek dochodowy z transakcji za Klienta (wiele firm tego nie robi narażając sprzedającego wierzytelność na sankcje skarbowe!)
- dokładnie weryfikują sprawę
- nie sprzedają sprawy dalej, tylko ją prowadzą, więc cena jest dobra
- to nie jest pośrednik!

Polecam również kontakt do mnie, mogę pomóc w finalizacji sprawy:)

pozdrawiam
Piotr

#7 2016-12-28 11:00:31
pomagam4

2016-12-28

Witam,

polecam szczególnie Kancelarię Campter, ofertę odnajdziecie na stronach:
http://www.cesjaszkody.pl/

lub

http://www.campter.pl/odkupienie-cesja- … pojazdach/

Dlaczego warto?
- uczciwe i szybkie rozliczenie
- opłacają podatek dochodowy z transakcji za Klienta (wiele firm tego nie robi narażając sprzedającego wierzytelność na sankcje skarbowe!)
- dokładnie weryfikują sprawę
- nie sprzedają sprawy dalej, tylko ją prowadzą, więc cena jest dobra
- to nie jest pośrednik!

Polecam również kontakt do mnie, mogę pomóc w finalizacji sprawy:)

pozdrawiam
Piotr

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij